Baterie w stylu Glamour

Autor: |Data publikacji:

Piękno wymaga odpowiedniej ekspozycji. Jedną z popularnych dróg stanowi styl glamour, który doskonale uosabia zamiłowanie do współczesnej elegancji. Stawia się w nim na szyk, szlachetne materiały, wysmakowane kontrasty barwne, a przede wszystkim niepowtarzalne przedmioty wykonane z biżuteryjnym kunsztem. Glamour nie boi się też ciemnych kolorów zyskujących jeszcze więcej klasy z dodatkiem złotych detali. Wszystko to znajduje pełne odzwierciedlenie w kolekcji Ardesia marki FDESIGN.

Intrygująca kolorystyka i smukłe sylwetki – tym wyróżniają się baterie z kolekcji Ardesia. Aksamitna czerń ich powierzchni przywołuje skojarzenia z barwą najciemniejszego łupku (wł. ardesia), co też wiąże się z solidnością i trwałością kamienia. Z kolei elementy w odcieniu różowego złota wzbogacają prostotę kształtów o szykowny, odrobinę awangardowy akcent. Dzięki temu perfekcyjnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach – zwłaszcza w tych odważniejszych i wyrazistszych, inspirowanych stylem glamour. Spójnie komponują się również z modnymi dziś czarnymi detalami oraz połyskującą miedzią.

– Blask różowego złota w duecie z czernią świetnie odnajduje się we wnętrzach luksusowych, jednak baterie z kolekcji Ardesia warto również stosować w innych stylistykach. Ciekawie kontrastują z bardziej surową bazą, czyli betonem, drewnem czy innymi naturalnymi materiałami. Grawerowane heksagony mają w sobie dyscyplinę, powtarzalność i geometryczny porządek. Dzięki temu za ich pomocą można też subtelnie ożywić minimalistyczny wystrój – mówi Justyna Smolec, architektka prowadząca pracownię Justyna Smolec Architektura & Design.

Liczy się również długowieczność produktów – po to by ograniczyć potrzebę częstych remontów, przez które powstaje nadmierna ilość odpadów. Stąd także baterie z kolekcji Ardesia mają wydłużony okres gwarancyjny do 7 lat na kluczowe elementy. Zastosowane komponenty pozwalają również ograniczyć wykorzystanie cennych, naturalnych zasobów. Perlatory EasyClean nie tylko zmniejszają zużycie wody nawet o 50% (poprzez jej napowietrzanie), lecz także ograniczają powstawanie osadów kamiennych. Dlatego można zrezygnować z detergentów ze środkami chemicznymi, które stanowią duże obciążenie dla środowiska. Wrażliwość proekologiczna dotyczy też innych elementów baterii. Mosiężne korpusy mają obniżoną zawartość ołowiu, a korki click-clack z tworzywa sztucznego (polipropylenu), znajdujące się w komplecie z baterią, zastąpiono metalowymi.

Rodzina Ardesia obejmuje takie produkty, jak bateria umywalkowa stojąca i stojąca nablatowa, umywalkowa podtynkowa, bidetowa, natryskowa, wannowa ścienna, natryskowo-wannowa podtynkowa oraz bateria kuchenna. Kolekcja oferowana jest wraz z dopasowanymi akcesoriami, takimi jak m.in. wieszaki, uchwyty, mydelniczki czy dodatkowe elementy do montażu podtynkowego i zestawów natryskowych (deszczownie, ramiona i rączki natrysku, węże, przyłącza kątowe z uchwytem). Otwiera to szansę na urządzenie harmonijnego wnętrza – efektownego, a przy tym wyrafinowanego i komfortowego. Takie wyposażenie łazienki i kuchni doskonale wypada w zestawieniu z szykownymi materiałami w stylu glamour: dekorami o głębokim, bogatym rysunku, połyskującymi powierzchniami, blaskiem szkła, złota, srebra czy efektownym oświetleniem.

opr. na podstawie materiałów firmy FDESIGN

1