Polskie firmy wydały 23 mln euro na włoskie maszyny

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-11

Polska zajmuje czwartą pozycję wśród największych rynków dla włoskich producentów maszyn do obróbki drewna.

ACIMALL, włoski związek producentów maszyn do obróbki drewna podsumował I kwartał w branży pod kątem sprzedaży zagranicznej. W tym okresie włoskie firmy zanotowały rekordowe wyniki w eksporcie. Sprzedaż była wyższa o niemal 11 proc. w porównaniu do 2020 r. i wyniosła 330 mln euro.

Największym odbiorcą włoskich maszyn są Stany Zjednoczone. W I kwartale tego roku wartość sprzedaży maszyn do tego kraju wyniosła 31 mln euro i jednocześnie na tym rynku odnotowany był wzrost o 1 proc. Na drugim miejscu są Niemcy – wartość eksportu wynosi 24,9 mln euro ze wzrostem na poziomie 10 proc., a na trzeciej pozycji jest Francja ze sprzedażą w wysokości 23,2 mln euro i wzrostem o 17 proc. Czwartą pozycję zajmuje Polska – wartość eksportu maszyn do obróbki drewna do naszego kraju w I kwartale wyniosła niemal 23 mln euro. Jednak eksperci policzyli, że w porównaniu do I kwartału 2020 r. sprzedaż była niższa o 0,1 proc.

Kolejne pozycje na liście zajmują:

  • Wielka Brytania – sprzedaż 18 mln euro, wzrost o 43 proc.
  • Austria – sprzedaż 16 mln euro, wzrost o 4 proc.
  • Hiszpania – sprzedaż 15 mln euro, wzrost o 68 proc.
  • Chiny – sprzedaż 14 mln euro, wzrost o 58 proc.
  • Belgia – sprzedaż 13 mln euro, wzrost o 23 proc.
  • Holandia – sprzedaż 10 mln euro, wzrost o 80 proc. 

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1