Polskie firmy na Glass Performance Days

Autor: |Data publikacji:

Glass Performance Days to wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli branży szklarskiej z całego świata. W tym roku odbędzie się w miejscowości Tampere w Finlandii.

Glass Performance Days (GPD) to spotkanie branży odbywające się na wielu poziomach. W dniach od 25 do 26 czerwca zaplanowane są warsztaty, a w następnych dniach, tj. 26-28 czerwca odbędzie się konferencja. Jednocześnie uczestnicy GPD będą mogli zapoznać się z wystawą, na której zaprezentowane będą najnowsze rozwiązania z dziedziny szkła przemysłowego. Na liście zarejestrowanych gości w połowie maja było już niemal 600 osób. Z Polski w Tampere pojawią się przedstawiciele firmy Press Glass, Fakro, Bojar i MC Diam.

Dlaczego warto pojawić się na GPD? Przede wszystkim ze względu na to, że pojawiają się tu przedstawiciele branży z całego świata. Są tu reprezentanci firm produkujących szkło, maszyny, folie, chemię itd. Tematy, jakie będą poruszane na najbliższym spotkaniu, dotyczą istotnych kwestii branży nie tylko szklanej, ale i budownictwa. Wystarczy choćby przytoczyć kilka tematów, jak technologie smart, szkło w ekstremalnych warunkach, technologia szyby zespolonej, inżynieria w fasadach czy wyzwania współczesnej architektury.

Jorma Vitkala, przewodniczący komitetu organizacyjnego GPD
Szkło już nie jest jedynie taflą szkła, a wyspecjalizowanym produktem hi-tech. Dziś mówimy o wyposażeniu szkła w elektronikę, ze szczególnymi cechami, począwszy od powłok, szkło jako element konstrukcyjnego kończywszy na bezpieczeństwie i module inteligentnego budynku. Szkło jest przezroczyste, dostarcza światło dzienne, jest wydajne energetycznie i umożliwia komunikację. Myślę, że uczciwe jest powiedzieć, że szkło dzisiaj służy właścicielom budynków i użytkownikom lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, ten produkt daje projektantom i architektom możliwości, o których nie słychać było w dawniejszych latach.

Zobacz również

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Drodzy Czytelnicy i Partnerzy, z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam spokoju, nadziei i energii do realizacji nowych planów.

Kryzys mieszkaniowy w Niemczech pogłębia się

Kryzys mieszkaniowy w Niemczech pogłębia się

Niemcy budują za mało i za drogo - tak ocenili eksperci niemieckiego rynku mieszkaniowego podczas 17. Wohnungsbau Tag w Berlinie.

Fensterbau Frontale 2026: nowości, relacje i mocna obecność polskich firm

Fensterbau Frontale 2026: nowości, relacje i mocna obecność polskich firm

Targi Fensterbau Frontale 2026 po raz kolejny przyciągnęły do Norymbergi producentów, dostawców technologii i partnerów handlowych z całego świata.