Polska jest trzecim największym producentem szła float w Europie. Takie dane zebrała organizacja Polskie Szkło.
Nasz kraj jest liczącym się rynkiem w Europie, jeśli chodzi o produkcję szkła płaskiego (float), wykorzystywanego w budownictwie. Związek Pracodawców Polskie Szkło (Polish Glass Manufacturers Federation) zebrał dane na ten temat. Przez ostatnie pięć lat firmy inwestowały w moce produkcyjne i najnowsze rozwiązania technologiczne jeśli chodzi o linie do wytwarzania szkła czy szyb zespolonych. Dzięki temu wydajność i moc produkcji branży rosła. Obecnie w Polsce wytwarzanych jest około 1,5 mln ton szkła rocznie. Polskie Szkło policzyło, że nasz kraj znajduje się na trzecim miejscu pod względem wielkości produkcji szkła płaskiego w Europie.
Polskie Szkło ostatnio dołączyło do Glass for Europe jako partner i reprezentant interesów rodzimej branży szkła. Polska organizacja skupia firmy z różnych segmentów szkła, jednak to właśnie producenci szkła płaskiego są członkami założycielami organizacji, a także aktywnie włączają się w bieżącą działalność. Te firmy to m.in. Guardian, Saint Gobain czy Pilkington.
Glass for Europe jest związkiem handlowym firm branży szklanej, skupiającym podmioty z całej Europy. Organizacja reprezentuje interesy firm z całego łańcucha produkcji szkła na arenie europejskiej. Partnerami narodowymi w Glass for Europe, oprócz Polskiego Szkła są Assovetro z Włoch, Bundesverband Flachglas z Niemiec, BV Glass z Niemiec, UDTVP z Francji, Federation de L’industrie du Verre Verbond de Glasindustrie z Belgii, Bouwend Nederland z Holandii oraz GGF z Wielkiej Brytanii.
Tagi
AssovetroBouwend NederlandBundesverband FlachglasBV GlassFederation de L'industrie du Verre Verbond de GlasindustrieGGFGlass for EuropePolish Glass Manufacturers FederationPolskie Szkłoszkło budowlaneszkło floatszkło płaskieUDTVPZwiązek Pracodawców Polskie SzkłoZobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".