Polacy jesienią stawiają na remonty

Red.: |Data publikacji:

Polacy chcą remontować swoje domy i mieszkania. Mimo rosnących cen materiałów budowlanych i usług, wielu planuje remont jeszcze w tym roku.

Aż 61 proc. Polaków przyznaje, że zakupy materiałów budowlanych do remontu robiło online jeszcze przed pandemią. Obecnie ta grupa częściej korzysta z nowoczesnego kanału zakupowego. Natomiast 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tak wynika z badania, które zleciła Grupa Muszkieterów (Les Mousquetaires) do której należy m.in. sklep budowlany Brico Marche. Na podstawie ankiet powstał raport zatytułowany: Jak kupuje polski konsument? Trendy e-commerce w zakupach z kategorii spożywczej oraz „dom i ogród”. Jeśli chodzi o zakupy przez Internet, to ludzie wydają w sieci na materiały budowlane do remontu średnio około 450 zł miesięcznie.

Plany remontowe Polaków sprawdził także Santander Consumer Bank. Firma przygotowała badanie, które w głównym stopniu skupione było na temacie edukacji. Jednak w raporcie Polaków portfel własny. Szkoła 2.0 egzamin z powrotu znalazła się także część poświęcona jesiennym wydatkom. Bank chciał sprawdzić, jakie większe wydatki planują Polacy w najbliższych miesiącach. Z raportu wynika, że ok. 20 proc. ludzi planujących większe wydatki, chce w tym roku na jesieni przeprowadzić remont mieszkania bądź domu. Wydatki na remont znalazły się na pierwszym miejscu. Natomiast około 40 proc. z ankietowanych nie zamierza w tym roku na jesieni wydawać dużych kwot.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1