Pół wieku Sokółki Okna i Drzwi

Red.: |Data publikacji:

W dniu 2 czerwca firma Sokółka Okna i Drzwi świętowała jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowany został bankiet, w którym udział wzięli pracownicy, partnerzy handlowi oraz przedstawiciele szwedzkiej Grupy Inwido AB. Producent z Podlasia wchodzi w kolejne półwiecze pod wodzą nowego dyrektora zarządzającego.

Historia firmy Sokółka Okna i Drzwi sięga początku lat 70. Wówczas Edward Gierek w ramach hasła budowania „drugiej Polski” zapragnął rozwijać przemysł, także w mniejszych miejscowościach. Jednym z efektów tych działań było powstanie przedsiębiorstwa Stolbud Sokółka. Pod tą nazwą firma funkcjonowała do 1997 roku – od tego czasu jest znana jako Sokółka Okna i Drzwi. Obecnie producent stolarki zatrudnia ok. 350 osób.

W dniu 2 czerwca Sokółka Okna i Drzwi zorganizowała uroczyste obchody 50-tej rocznicy powstania firmy. Z tej okazji zaprosiła na bankiet swoich pracowników, partnerów handlowych oraz kierownictwo szwedzkiej Grupy Inwido AB, do której od 2006 roku należy ten producent z Podlasia.

Henrik Hjalmarsson, prezes zarządu Grupy Inwido:

Połączenie Sokółki Okna i Drzwi z naszą międzynarodową grupą producentów oznaczało wprowadzenie w niej najnowocześniejszych technologii produkcji, efektywnych technik zarządzania oraz dostosowanie funkcjonowania firmy na każdym szczeblu do wymagań współczesnego rynku. Obecnie Sokółka to nie tylko najlepiej rozpoznawana marka okien drewnianych w Polsce, ale również znaczący eksporter.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z historią firmy oraz jej produktami. Nagrodzono również najskuteczniejszych partnerów handlowych w Polsce i za granicą (m.in. z Kanady). Sokółka Okna i Drzwi od lat współpracuje z firmą CAL, producentem drzwi z Suwałk, co miało swoje odzwierciedlenie podczas uroczystego spotkania. Przedstawiciele obu firm przekazali sobie w ramach podziękowania za owocną współpracę prezenty i gratulacje. Podczas bankietu doszło do symbolicznego przekazania „władzy” w firmie – Gernot Kammerhofer odszedł ze stanowiska dyrektora zarządzającego firmy, a od 1 czerwca stanowisko to objął Marek Aniśko. To wieloletni menedżer Sokółki. Od samego początku swojej kariery zawodowej, tj. od roku 2000, związał się z tym producentem stolarki drewnianej ze swojego rodzinnego miasta.

Gernot Kammerhofer (z lewej) i Marek Aniśko (z prawej)

 

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1