Pół miliarda złotych inwestycji w maszyny do drewna

Red.: |Data publikacji:

Grupa Weinig, specjalizująca się w produkcji maszyn i urządzeń do obróbki drewna, zapowiedziała kompleksowy program inwestycyjny. Niemiecka firma chce przeznaczyć na ten cel ponad pół miliarda złotych!

W ciągu najbliższych 5 lat Grupa Weinig zainwestuje 120 milionów euro w program inwestycyjny, który obejmie przede wszystkim centralę grupy w Tauberbischofsheim w Niemczech (70 mln euro) oraz inwestycje w austriackim Voitsberg, gdzie znajduje się siedziba spółki zależnej Holz-Her (15 mln euro przeznaczonych m.in. w produkcję i logistykę). Program inwestycyjny ma się skupić na dywizji zajmującej się konstrukcjami przeznaczonymi do litego drewna.

Suma 70 mln euro, przeznaczona na inwestycje w Tauberbischofsheim ma w znacznym stopniu zmodernizować produkcję maszyn, zoptymalizować dostawy do klientów i poprawić środowisko pracy dla zatrudnionych tam osób. W planach jest wybudowanie nowego centrum logistycznego, zaplecza produkcyjnego, nowych sal wystawienniczych oraz szkoleniowych.

Według Thomasa Bacha, przewodniczącego rady nadzorczej Weinig, szukanie szans w kryzysach to część DNA firmy, a pandemia koronawirusa spowodowała, że pojawił się czas na właściwe prace koncepcyjne. – Szukaliśmy dla siebie nowych możliwości, rozpoznaliśmy je i wykorzystaliśmy. W rezultacie możemy dziś śmiało powiedzieć: Weinig jest w pełni przygotowany na świetlaną przyszłość – powiedział Bach.

Gregor Baumbusch,  prezes Grupy Weinig uważa, że przemysł drzewny będzie rósł, a jednym z czynników wzrostowych będzie dążenie do zrównoważonego rozwoju i ochrona środowiska. Zapotrzebowanie na maszyny i inne rozwiązania dla tego sektora gospodarki jest duże i będzie stale rosło. Dlatego, oprócz wspomnianych już wcześniej inwestycji, firma chce przeznaczyć ok. 40 mln euro na poszerzenie swojego portfolio produktowego.

Zobacz również

Nowe showroomy z rozwiązaniami polskich producentów

Nowe showroomy z rozwiązaniami polskich producentów

Marzec i kwiecień to okres, w którym polscy producenci intensywnie pracują nad swoimi showroomami. W ostatnim czasie o otwarciu nowych przestrzeni wystawowych informowali Aluprof, Budvar Centrum i Drutex.

Polskie firmy ruszyły na zakupy włoskich maszyn

Polskie firmy ruszyły na zakupy włoskich maszyn

Polscy producenci wyrobów z drewna, m.in. stolarki kupili w zeszłym roku maszyny włoskie o wartości ponad 107 mln euro, to wzrost o 35 proc.

Wzrost popytu na systemy bezpieczeństwa. Spółka Assa Abloy podsumowała pierwszy kwartał

Wzrost popytu na systemy bezpieczeństwa. Spółka Assa Abloy podsumowała pierwszy kwartał

Assa Abloy podliczyła pierwszy kwartał, spółka odnotowała wzrost sprzedaży o 6 proc. Widzi też popyt na bezpieczne systemy wejściowe.

1