Początek roku w MFO na dużym plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-04

MFO podsumowało I kwartał tego roku. Firma odnotowała znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 2020 r.

W tym roku w pierwszych trzech miesiącach MFO odnotowało przychody ze sprzedaży w wysokości 176,43 mln zł. W roku ubiegłym sprzedaż wyniosła 113 mln zł. Natomiast zysk netto w tym roku w I kwartale wyniósł 18,97 mln zł, w roku ubiegłym w analogicznym okresie była to kwota 8,26 mln zł.

Tegoroczne dane, które porównywane są do I kwartału 2020 zwykle wypadają bardzo pozytywnie w przypadku wielu spółek. Jednak to właśnie w I kwartale 2020 r. ogłoszone zostały restrykcje i wiele firm notowało spadek przychodów ze sprzedaży. Dlatego obecne dane, porównywane do niskiej bazy pokazują duży wzrost.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1