Początek roku w MFO na dużym plusie

Red.: |Data publikacji:

MFO podsumowało I kwartał tego roku. Firma odnotowała znaczący wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 2020 r.

W tym roku w pierwszych trzech miesiącach MFO odnotowało przychody ze sprzedaży w wysokości 176,43 mln zł. W roku ubiegłym sprzedaż wyniosła 113 mln zł. Natomiast zysk netto w tym roku w I kwartale wyniósł 18,97 mln zł, w roku ubiegłym w analogicznym okresie była to kwota 8,26 mln zł.

Tegoroczne dane, które porównywane są do I kwartału 2020 zwykle wypadają bardzo pozytywnie w przypadku wielu spółek. Jednak to właśnie w I kwartale 2020 r. ogłoszone zostały restrykcje i wiele firm notowało spadek przychodów ze sprzedaży. Dlatego obecne dane, porównywane do niskiej bazy pokazują duży wzrost.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1