Plusy, minusy #32 – Produkcja stolarki w Polsce na początku 2023 roku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu niestety zdominowany jest przez informacje o pesymistycznym wydźwięku. Rozpoczynamy od danych dotyczących produkcji stolarki w Polsce w I kwartale sezonu 2023. Tym razem skupiliśmy się na wskaźnikach ilościowych a nie wartościowych i przyrównaliśmy je do wyników z lat 2021-2022 w ujęciu kwartalnym. Niestety tak słabego czasu polska stolarka nie miała od lat, a obecne sygnały z rynku nie napawają optymizmem. Minusy odnotowaliśmy zarówno w produkcji drzwi jak i okien, a dotychczas ratujący branżowe wyniki eksport również nie był w stanie poprawić wskaźników produkcji. Czy ten sezon zakończy się tak dużymi spadkami? Na jakie czynniki może liczyć nasza branża, by poprawić wyniki? Czy producenci okien mają mniej powodów do zmartwień niż producenci drzwi? Na te pytania usłyszycie odpowiedź w tym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Drugi temat jest silnie skorelowany z pierwszym. Przybliżamy w nim wyniki producentów szyb zespolonych w Polsce w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku. Jak można się domyślić, spadki w produkcji okien przyniosły również obniżenie liczby wyprodukowanych szyb. Jak wygląda dynamika spadków? Dowiecie się z tego odcinka.

Na koniec miły akcent, ponieważ opowiadamy o firmie, która zakończyła sezon 2022 bardzo solidnymi wynikami, a jej portfolio produktowe i ewolucja pozwalają przypuszczać, że również ten rok powinien być lepszy niż ogólne rezultaty polskiej branży stolarki. Firmą odcinka jest Sonarol.

Miłego słuchania!

Pozostałe odcinki podcastu:

 

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1