Plusy, minusy #32 – Produkcja stolarki w Polsce na początku 2023 roku

Red.: |Data publikacji:

Ten odcinek podcastu niestety zdominowany jest przez informacje o pesymistycznym wydźwięku. Rozpoczynamy od danych dotyczących produkcji stolarki w Polsce w I kwartale sezonu 2023. Tym razem skupiliśmy się na wskaźnikach ilościowych a nie wartościowych i przyrównaliśmy je do wyników z lat 2021-2022 w ujęciu kwartalnym. Niestety tak słabego czasu polska stolarka nie miała od lat, a obecne sygnały z rynku nie napawają optymizmem. Minusy odnotowaliśmy zarówno w produkcji drzwi jak i okien, a dotychczas ratujący branżowe wyniki eksport również nie był w stanie poprawić wskaźników produkcji. Czy ten sezon zakończy się tak dużymi spadkami? Na jakie czynniki może liczyć nasza branża, by poprawić wyniki? Czy producenci okien mają mniej powodów do zmartwień niż producenci drzwi? Na te pytania usłyszycie odpowiedź w tym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Drugi temat jest silnie skorelowany z pierwszym. Przybliżamy w nim wyniki producentów szyb zespolonych w Polsce w okresie od stycznia do kwietnia 2023 roku. Jak można się domyślić, spadki w produkcji okien przyniosły również obniżenie liczby wyprodukowanych szyb. Jak wygląda dynamika spadków? Dowiecie się z tego odcinka.

Na koniec miły akcent, ponieważ opowiadamy o firmie, która zakończyła sezon 2022 bardzo solidnymi wynikami, a jej portfolio produktowe i ewolucja pozwalają przypuszczać, że również ten rok powinien być lepszy niż ogólne rezultaty polskiej branży stolarki. Firmą odcinka jest Sonarol.

Miłego słuchania!

Pozostałe odcinki podcastu:

 

Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1