Plusy, minusy #22 – Ceny okien w Polsce

Autor: |Data publikacji:

W lipcowym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” rozmawiamy o tym, jak kształtują się obecne ceny okien w Polsce. Na podstawie danych zebranych od ponad 100 dystrybutorów w Polsce porównane zostały ceny okien z połowy tego roku  z tymi z początku sezonu 2022 oraz połowy roku 2021. O ile podrożały okna w tym czasie i z czego wynikają te podwyżki. Odpowiedzi znajdziecie w naszej audycji. Ponadto zaprezentowaliśmy wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród producentów i dostawców, jak mogą się kształtować ceny stolarki w dalszej części roku.

Drugi temat audycji poświęcony jest ostatnim danym na temat budownictwa w Polsce. Sprawdziliśmy, jak prezentuje się liczba rozpoczętych budów w porównaniu z poprzednim rokiem, ile budów udało się ukończyć a ile pozwoleń na budowę wydano. Jakie te dane mogą mieć wpływ na polską branżę stolarki w najbliższych latach? Dowiecie się z 22. odcinka podcastu.

Firmą odcinka jest Okno-Pol, który awansował do piętnastki wiodących polskich producentów stolarki. To bardzo ciekawy przykład firmy, która dynamicznie rozwinęła się w ostatnich latach. Jaki jest przychodowy próg wejścia do tego wąskiego grona? Jak prezentuje się struktura sprzedaży tej firmy i jak rozwijała się w ostatnich latach? Odpowiemy na te pytania w podcaście.

Miłego słuchania!

Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

Webinarium „IT w stolarce a aktualne realia rynkowe: koniec ery wielkich wdrożeń”

Webinarium „IT w stolarce a aktualne realia rynkowe: koniec ery wielkich wdrożeń”

Już wkrótce dostępne będzie nagranie webinarium "IT w stolarce a aktualne realia rynkowe: koniec ery wielkich wdrożeń"

Producenci materiałów budowlanych pominięci w nowym prawie. Dlaczego media milczą? – Forum Commentary

Producenci materiałów budowlanych pominięci w nowym prawie. Dlaczego media milczą? – Forum Commentary

W Forum Commentary Aleksander Klos porusza temat konferencji "Bezpieczeństwo gospodarcze Unii Europejskiej" i jej echa. Dlaczego media nie były zainteresowane tematem? Dlaczego te media, które relacjonowały wydarzenie nie uwzględniły głosu biznesu i przedstawicieli przemysłu budowlanego? Ponadto krótkie podsumowanie z ostatnich konferencji i wydarzeń branżowych - Winkhaus Inspiruje, Monter Show oraz Window-Tech Expo.

Plusy, minusy #36 – eksport stolarki z Ukrainy

Plusy, minusy #36 – eksport stolarki z Ukrainy

W trzydziestym piątym odcinku podcastu Plusy, minusy pod lupę wzięliśmy eksport ukraińskiej stolarki. Ponadto sprawdzamy sprzedaż osłon okiennych na polskim rynku, a także omawiamy wyniki sprzedażowe i finansowe firmy Decco.