Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.
To bardzo ciekawy odcinek, ponieważ pokazuje nam, co branża myśli o branży. Wszystko za sprawą Centrum Analiz Branżowych, które przygotowało nowe raporty, w których sprawdzono opinie producentów okien o dostawcach. Sprawdzono, jak postrzegani są dostawcy okuć, szyb zespolonych, profili PCW oraz profili aluminiowych. Z badania dowiemy się, z iloma dostawcami współpracują obecnie producenci i czy odnotowano tu zmianę względem poprzednich lat. Bardzo ciekawym wątkiem, w kontekście ostatnich kilku sezonów, jest opinia na temat reagowania dostawców na sytuacje kryzysowe. Którzy mają najwyższe umiejętności w tym zakresie?
Wojna w Ukrainie bardzo wyraźnie odbiła się na całej branży stolarki – przerwane łańcuchy dostaw, drożejące ceny surowców oraz ich braki, pogłębiły znane z czasów pandemii problemy. W tym odcinku patrzymy na te kwestie z innej perspektywy – sprawdziliśmy, jak dotychczas prezentował się polski import i eksport stolarki w kontekście Ukrainy i Rosji.
Firmą odcinka jest Pilkington IGP. Jak polska spółka poradziła sobie w 2021 roku i jakie prognozy ma na ten sezon? Szczegóły w 19. odcinku podcastu.
Miłego słuchania!
Polecamy też pozostałe odcinki podcastu:
Tagi
audycjacentrum analiz branżowychdostawcyMaksymilian MirosPaweł Gregorczykpodcastpodcast plusy minusyproducenciZobacz również
Plusy, minusy #42 – Produkcja drzwi metalowych w Polsce
W 42. odcinku podcastu Plusy, minusy Maksymilian Miros i Aleksander Klos analizują produkcję drzwi metalowych w Polsce, rynek szyb zespolonych, a także wyniki Eko-Okien w 2025 roku.
Plusy, minusy #41 – import stolarki z Ukrainy
W 41. odcinku podcastu Plusy, minusy Maksymilian Miros i Aleksander Klos analizują import ukraińskiej stolarki PCW na polski rynek, a także pozostałe kierunki do których trafiają ukraińskie okna i drzwi.
ALUPROF: Szymon Marciniak w wywiadzie z cyklu Future Builders
ALUPROF: Szymon Marciniak w wywiadzie z cyklu Future Builders. Z Pawłem Gregorczykiem rozmawiał o presji, pasji i byciu liderem na boisku.




















