Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.
W tym odcinku podcastu wiele ciekawych informacji zarówno o ślusarce aluminiowej, jak i stolarce drewnianej i z tworzyw sztucznych, choć w bardzo różnych kontekstach. Tematem numeru jest europejski rynek ślusarki aluminiowej. Sprawdzamy, jak poradzili sobie producenci na Starym Kontynencie w 2020 roku i jak zapowiada się ten sezon. Bardzo dużo uwagi skupiamy na regionie Europy Środkowo-Wschodniej, by zobaczyć, jak polska ślusarka aluminiowa prezentuje się na tle regionalnej konkurencji. Czy aktualne dane przynoszą pozytywne informacje?
Następnie rozmawiamy o największej grupie stolarkowej w Europie, której historia sięga 70 lat wstecz, a wyniki z ostatniego sezonu są rekordowe. Grupa kojarzy się przede wszystkim ze stolarką drewnianą.
Na koniec przechodzimy do najtrudniejszego tematu… Będziemy rozmawiali o bardzo trudnej sytuacji na rynku surowców, które są niezbędne do produkcji stolarki z PCW. Co chwilę pobijany jest niechlubny rekord najwyższej ceny w historii, co przełoży się na podwyżki cen okien i drzwi z tworzyw sztucznych.
Polecamy też pozostałe odcinki podcastu:
Tagi
audycjachlorek winylueksportMaksymilian MirosPaweł Gregorczykpodcastpodcast plusy minusyślusarka aluminiowaVeluxVKR Holdingwyniki 2021Zobacz również
LUXE – nowa definicja luksusu – aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!
LUXE - nowa definicja luksusu - aluminiowe okno klasy premium od OknoPlus!
Wymiana okna? Prosta sprawa
Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.
Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie
W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!