Pierwsze firmy rezygnują z udziału w BAU 2025

Red.: |Data publikacji:

Do kolejnej edycji monachijskich targów BAU jest jeszcze dużo czasu. Jednak już dzisiaj wiemy, że niektórych dotychczasowych wystawców zabraknie.

Tutaj odbywają się targi BAU.

Taką decyzję podjął m.in. Novoferm. Zdaniem firmy na tegorocznym BAU nie było już znanych producentów. Również liczba odwiedzających spadła z 250 tys. do 190 tys. osób.  Kolejnym kluczowym czynnikiem są zachowania zakupowe klientów, które znacząco zmieniły się w ostatnich latach, szczególnie w wyniku pandemii koronawirusa i zmian związanych z cyfryzacją. Firma planuje skupić się na innych formach komunikacji, aby jeszcze lepiej docierać do swoich grup docelowych.

Nową koncepcję działania zasygnalizował Rainer Schackmann, dyrektor generalny Novofermu:

Jeszcze bardziej dopasujemy nasze strategie marketingowe do życzeń klientów w zakresie bardziej indywidualnego podejścia i innowacyjnych formatów. Klienci mogą spodziewać się intensywniejszego kontaktu i indywidualnego dialogu na różnych platformach. Na przykład oparta na potrzebach prezentacja naszych produktów i usług podczas wydarzeń opartych na doświadczeniach będzie odgrywać większą rolę.

Tegoroczna edycja BAU była bardzo wyczekiwana; odbyła się po 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią, w przesuniętym terminie. Wystawcy i goście byli zadowoleni z ponownej możliwości bezpośrednich spotkań, jednak organizatorzy wydarzenia odnotowali zmiany w podejściu wystawców. Kolejna odsłona odbędzie się ponownie na początku roku, jednak skróceniu ulegnie czasu trwania imprezy z sześciu do pełnych pięciu dni. W 2025 r. odbędzie się od 13 do 17 stycznia.

Dzisiaj jest za wcześnie, by oceniać, kto jeszcze zrezygnuje z udziału z powodu zmiany strategii swojej firmy. Niemniej przykład Novofermu pokazuje, że może odżyć dyskusja na temat przyszłości targów jako miejsc spotkań branży.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1