Pierwsze firmy dołączyły do Koalicji Termomodernizacji

Autor: |Data publikacji:

Ogłoszona 1 grudnia Koalicja Termomodernizacji nabiera realnych kształtów! Do inicjatywy dołączyli pierwsi koalicjanci oraz partnerzy, którzy wspólnie będą działać w ramach akcji dotacjenaokna.pl.

W dniu 1 grudnia 2022 roku podczas organizowanego przez Forum Branżowe webinarium zostało ogłoszone utworzenie Koalicji Termomodernizacji. Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest nauczenie dilerów docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych. Pierwsza akcja, dotacjenaokna.pl, skupia się na programie Czyste Powietrze i szansach na pozyskiwanie dzięki niemu nowych klientów na produkty stolarki otworowej. Program postrzegany był dotąd jako narzędzie do wymiany „kopciuchów”, ale równie istotnym jego elementem jest głęboka termomodernizacja budynków, obejmująca wymianę m.in. okien i drzwi.

W ramach akcji dotacjenaokna.pl zostaną przeprowadzone w najbliższych miesiącach kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów (Koalicjanci zgłosili już na nie 30 osób). Zostaną oni też objęci wsparciem i opieką merytoryczną. Ponadto zaplanowano działania promujące wymianę stolarki. W ideę oraz cele tej akcji wierzy coraz więcej producentów oraz dostawców w branży stolarki.

Koalicjantami tej inicjatywy zostały następujące firmy:

  • Okno-Pol
  • Dobroplast
  • Piast
  • Kapica
  • Sonarol
  • Fakro

Ponadto pierwszym Partnerem Koalicji Termomodernizacji została firma Metal-Plast.

Już w styczniu zorganizowane zostanie pierwszy kurs online dla wyznaczonych przez Koalicjantów handlowców. Następnie będą mogli oni wziąć udział w kursie egzaminacyjnym, a po jego pozytywnym ukończeniu zostaną oni doradcami ds. dotacji. Firma Metal-Plast wspiera Koalicję Termomodernizacji wiedzą merytoryczną, która będzie bardzo pomocna dilerom stolarki.

Zachęcamy dostawców i producentów do dołączenia do Koalicji Termomodernizacji. Do Państwa dyspozycji pozostają następujące osoby:

Paweł Gregorczyk
Koordynator Koalicji Termomodernizacji

Aleksander Klos
Koordynator Doradców – Punkt Konsultacyjny

Justyna Hennig
Marketing i reklama

Zapis webinarium Koalicji Termomodernizacji oraz pierwszych programów wideo dotacjenaokna.pl dostępne są TUTAJ.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1