Zakończył się etap organizacyjny I Krajowej Wystawy Innowacji branży stolarki budowlanej. Do udziału w wystawie zgłoszono ponad 20 najbardziej innowacyjnych produktów z kilku segmentów branżowych. Poza najnowszymi oknami pionowymi i drzwiami wejściowymi eksponowane tu będą innowacyjne drzwi balkonowe przesuwne, okna dachowe, bramy, pergole, osłony, okucia, systemy kontroli dostępu oraz budynków inteligentnych. Wszystkie je łączą najnowsze rozwiązania, materiały i technologie w nich zastosowane. Każdy z wystawianych produktów opisany zostanie i zilustrowany w specjalnym katalogu powystawowym który wysłany będzie do największych pracowni projektowych, a w wersji elektronicznej dostępny będzie na stronie dedykowanej architektom.

Przez 4 targowe dni wystawa towarzyszyć będzie wydarzeniom specjalnym: Ogólnopolskiemu Forum Stolarki (3 X), seminarium dla developerów i administratorów budynków (4 X) oraz warsztatom dla architektów (5 X). Architekci, profesjonaliści i inwestorzy zwiedzający Wystawę, będą mieli okazję wziąć w nich udział. Do ich dyspozycji i indywidualnych konsultacji będą tutaj technolodzy z czołowych polskich przedsiębiorstw tej branży:
ALUPROF z Bielska-Białej, DOBROPLAST z Zambrowa, DORMAKABA z Warszawy, KAEMDE z Tucholi, KRISPOL z Wrześni, ML-SYSTEM z Rzeszowa, OKNOPLUS z Krakowa, PETECKI z Łodzi, SELT z Opola, SOMFY z Warszawy, VELUX z Warszawy, WITRAŻ z Białegostoku, WIŚNIOWSKI z Wielogłów, YAWAL z Herbów.

Organizatorzy targów Warsaw Home/Warsaw Build, na których ta wystawa jest zorganizowana, spodziewają się ponad 70 tysięcy zwiedzających, a wśród nich kilkunastu tysięcy architektów i menedżerów firm budowlanych. Osobną grupę targowych gości stanowić będą dystrybutorzy stolarki z Polski i zza granicy. Wystawa Innowacji trafia więc ze swoim przekazem do tych, którzy zawodowo związani są z budownictwem i na co dzień korzystają z rozwiązań techniki okienno-drzwiowej (ale i bramowej, i fasadowej, i osłonowej). Obecnie trwają prace realizacyjne wystawy: uzgadnianie eksponatów, budowa standów ekspozycyjnych, opracowywanie materiałów wystawowych. Trwa również zapraszanie gości specjalnych: menedżerów firm produkcyjnych, architektów i firm budowlanych oraz zarządców budynków. Informacje o postępach tych prac dostępne będą w mediach Forum Branżowe oraz w portalach architektonicznych i budowlanych.

Krajowa Wystawa Innowacji dostępna jest dla każdego zainteresowanego najnowszymi osiągnięciami techniki okienno-drzwiowej. Aby uzyskać bilet wstępu na targi Warsaw Home/Warsaw Build w dniach 3-6 X 2019 r., wystarczy na stronie organizatora Wystawy zgłosić taką chęć i wypełnić formularz (https://forumbranzowe.com/bilety/). W imieniu Organizatorów i Wystawców serdecznie zapraszamy.
Tagi
AluprofDobroplastDormakabaKaemdeKrispolML Systemogólnopolskie forum stolarkiOknoPlusPeteckiSeltSomfyVeluxWarsaw BuildWiśniowski. YawalWitrażWystawa InnowacjiZobacz również
Innowacyjna Europa kontra tradycyjny klient w USA
Nowości na targach w Norymberdze obserwowali także przedstawiciele amerykańskiego rynku. Innowacje z Europy jednak rzadko trafiają do USA.
Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (4/2026)
Dostępny jest już kwietniowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Patrycjusz Bujak, właściciel firmy Gdańska Fabryka Okien.
Forum100 już 23 kwietnia
Już 23 kwietnia odbędzie się kolejna edycja konferencji Forum 100, organizowanej przez Centrum Analiz Branżowych we współpracy z redakcją „Forum Branżowego”.



