Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Red.: |Data publikacji:

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizacji. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

W dniu 26 stycznia 2023 roku w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbył się pierwszy kurs egzaminacyjny, którego absolwenci zostaną doradcami ds. dotacji. W ramach szkolenia nabyli oni wiedzę, która pomoże im skutecznie przyciągać do salonów sprzedaży stolarki otworowej klientów i pozyskiwać w ich imieniu dofinansowanie na termomodernizację budynków, w tym wymianę okien, drzwi oraz bram garażowych.

Kurs organizowany jest przez Koalicję Termomodernizacji, której głównym celem jest nauczenie dilerów docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych. W ramach „Czystego powietrza 3.0”, na którym początkowo skupiają się działania Koalicji, mogą oni dotrzeć nawet do takich inwestorów, dla których wymiana stolarki była dotąd jedynie w sferze marzeń.

Podczas dwuetapowego kursu (pierwszy etap odbył się w formule online 12 stycznia 2023 r.) uczestnicy poznali nowy model sprzedaży stolarki oraz ideę wykorzystywania programu „Czyste Powietrze” do pozyskiwania dla klientów jak najwyższych dofinansowań do termomodernizacji domów (maksymalna dotacja na taki cel w ramach programu to aż 136 200 zł). Ponadto poznali oni procedurę wypełniania pełnomocnictw oraz wniosków funkcjonujących w ramach „Czystego Powietrza”. Podczas stacjonarnego kursu egzaminacyjnego przedstawiciele handlowi oraz dilerzy musieli samodzielnie wypełnić wnioski m.in. na dofinansowanie wymiany stolarki, źródła ciepła oraz ocieplenia budynku.

Już w najbliższy poniedziałek dowiemy się, komu udało się pomyślnie przejść ten etap.  Osoby te staną się doradcami ds. dotacji i zostaną objęte wsparciem i opieką merytoryczną ekspertów Koalicji Termomodernizacji. W serwisie dotacjenaokna.pl zostanie też uruchomiona zakładka „Znajdź dilera” w której inwestorzy znajdą na interaktywnej mapie salony sprzedaży, w których przeszkoleni doradcy pozyskają dla nich dotację w programie „Czyste Powietrze” i skoordynują realizację zadań.

Serdecznie zapraszamy również na seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”, które odbędzie się podczas targów Budma w dniu 1 lutego o godz. 13:00 w pawilonie 10 (foyer). Podczas seminarium Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawi aktualne dane na temat polskiego rynku budowlanego i pokaże, jak duży potencjał drzemie w rynku remontowym. Następnie Robert Klos (pomysłodawca Koalicji Termomodernizacji) oraz Paweł Gregorczyk (jej koordynator) przedstawią cele akcji dotacjenaokna.pl, jej harmonogram oraz podadzą szczegóły dotyczące możliwości dołączenia do akcji przez producentów stolarki oraz dilerów.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1