Perfekt rozwija dział aluminium i podsumowuje rok

Red.: MR |Data publikacji: 2021-11-25

Perfekt z Lublina jest zadowolony z wyników ze sprzedaży w obecnym roku.  Firma w tym okresie inwestowała także w rozwój produkcji.

Perfekt Lubelska Fabryka Okien już podsumowuje wyniki roczne. W tym sezonie firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 20 mln zł. Producentowi udało się osiągnąć ten wynik, mimo trudniejszych warunków do prowadzenia działalności w porównaniu do 2020 r. Obecny, 2021 r. był niestabilny dla branży okien i drzwi, przede wszystkim jeśli chodzi o dostępność komponentów na rynku i podwyżki surowców. Wyższe ceny zaczęły być wprowadzane przez dostawców od kwietnia, zmieniały się często i niektóre komponenty podrożały nawet 10 razy w ciągu kilku miesięcy.

W obecnym roku producent zdecydował się także na inwestycje w dziale aluminium. Stolarka aluminiowa jest według Perfektu coraz chętniej wybierana przez klientów w Zachodniej Europie, a producent z Lublina sprzedaje za granicą około 90 proc. swoich wyrobów. Firma kupiła i uruchomiła nowe centrum obróbcze marki Emmegi. Jest to centrum Comet X6 HP 4-osiowe oraz piła Precision 550 TS 2 z odciągiem wiórów MG 4 VP. W przyszłym roku Perfekt planuje kolejne inwestycje w dziale aluminium, tym razem do hali produkcyjnej trafi maszyna Quadra L2 .

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1