Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Red.: |Data publikacji:

Paneldoor zalicza miniony rok do udanych. Firmie udało się w tym sezonie zwiększyć moce produkcyjne.

Paneldoor podliczył rok 2022. Firmie udało się zwiększyć produkcję o 13 proc. w porównaniu do roku 2021. Producent wypełnień drzwiowych poinformował także, że w minionym sezonie wytworzył m.in. ponad 2 tys. wypełnień ozdobnych, 3,3 tys. wypełnień gładkich oraz 6 tys. sztuk szyb zespolonych. Firma także podliczyła, że do produkcji zużyła ok. 5 tys. mkw. blachy aluminiowej, ponad 14,5 tys. mkw. laminatów HPL oraz ponad 14,5 tys. mkw. pianki poliuretanowej i polistyrenowej.

Producent paneli w minionym roku otworzył także swój nowy zakład produkcyjny. W połowie 2022 r. produkcja ruszyła w fabryce w Chociwlu w województwie zachodniopomorskim. Wytwarzane są tu przede wszystkim płyty gładkie. Firma otworzyła tam również biuro handlowe. Natomiast siedziba Paneldoor i główny zakład produkcyjny znajduje się w Protasach pod Białymstokiem.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1