Optymizm w Grupie Sanco

Autor: |Data publikacji:

Grupa Sanco zorganizowała w Gdańsku doroczne spotkanie dla stowarzyszonych firm. Miejsce spotkania to także gest uznania dla dużej roli polskiego rynku.

Do Gdańska w połowie maja przybyło ponad 100 reprezentantów firm zajmujących się produkcją szkła izolacyjnego i należących do Grupy Sanco. Było to już 52 spotkanie. Do Grupy należy dziewięć firm z Polski: Vitroszlif z Częstochowy, Opolglass z Opola, Glas-Tech ze Swarzędza, Spec-Glas ze Szczecina, WWGlass z Gościcina, Glass-Product z Łochowa, Lumac z Kowala oraz dwóch najmłodszych stażem członków Sanco:. Uniglass z Łomży, który dołączył do grupy w zeszłym roku oraz Szkłoland z Olsztyna, który podpisał umowę licencyjną w tym roku. Nowe umowy wpisują się w strategię dotyczącą utrzymania pozycji lidera wśród wszystkich grup zrzeszających producentów szyb zespolonych w Polsce i Europie.

Podczas spotkania omówiona została bieżąca sytuacja w branży. Mimo trudności, firmy członkowskie zachowywały optymizm, głównie ze względu na rosnące znaczenie produktów dla budownictwa przyjaznych dla klimatu. Z kolei przedstawiciel Glas Trösch poinformował o planach Grupy jeśli chodzi o strategię zrównoważonego rozwoju. Chodzi tu głównie o osiągnięcie niskiej emisji CO2 dla całego asortymentu szkła.

SANCO-General-Meeting-Gdansk
fot. Sanco

Grupa Sanco to największe stowarzyszenie tego typu w Europie, do którego należy ponad 60 firm z branży szkła izolacyjnego z 14 krajów. Licencjodawcą jest szwajcarska firma Glas Trösch.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1