Optymizm w Glastonie po I kwartale

Autor: |Data publikacji:

Glaston właśnie podsumował pierwszy kwartał tego roku . Sprzedaż w tej firmie wyniosła 40,4 mln euro w porównaniu do 46,9 mln euro rok wcześniej.

Glaston podliczył, że w pierwszym kwartale zanotował spadek przychodów netto ze sprzedaży, wyniosły one 40,4 mln euro w porównaniu do 46,9 mln euro w roku 2020. Jednak wyższy jest poziom zamówień – w tym roku wartość zamówień wyniosła 47,2 mln euro, w porównaniu do 45,6 mln. Jeśli chodzi o wartość EBITA, to jest ona na takim samym poziomie, jak w roku ubiegłym i wynosi 100 tys. euro.

Producent urządzeń do obróbki szkła podchodzi optymistycznie do tych wyników. Firma widzi pozytywne sygnały na rynku już od końca 2020 r., w IV kwartale Glaston notował rosnący poziom zamówień. Kontynuację tego trendu widać w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Spółka zakończyła cały 2020 rok z niższym o 20 proc. portfelem zamówień, co wpłynęło na niższe wyniki na początku obecnego roku. Jednak ze względu na ożywienie na rynku i rosnący poziom zamówień, firma spodziewa się poprawy danych ze sprzedaży w drugiej połowie 2021 r.

Glaston w tym roku zdecydował się podzielić swoją działalność na trzy segmenty: obróbka termiczna, szyby zespolone i trzeci – motoryzacja i wyświetlacze. Firma ocenia, że w tym roku należy się spodziewać dobrych wyników szczególnie w grupie produktów do obróbki termicznej i szyb zespolonych. Jeśli chodzi o przemysł motoryzacyjny, to tu sytuacja jest wciąż niestabilna.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1