Optymizm w Glastonie po I kwartale

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-06

Glaston właśnie podsumował pierwszy kwartał tego roku . Sprzedaż w tej firmie wyniosła 40,4 mln euro w porównaniu do 46,9 mln euro rok wcześniej.

Glaston podliczył, że w pierwszym kwartale zanotował spadek przychodów netto ze sprzedaży, wyniosły one 40,4 mln euro w porównaniu do 46,9 mln euro w roku 2020. Jednak wyższy jest poziom zamówień – w tym roku wartość zamówień wyniosła 47,2 mln euro, w porównaniu do 45,6 mln. Jeśli chodzi o wartość EBITA, to jest ona na takim samym poziomie, jak w roku ubiegłym i wynosi 100 tys. euro.

Producent urządzeń do obróbki szkła podchodzi optymistycznie do tych wyników. Firma widzi pozytywne sygnały na rynku już od końca 2020 r., w IV kwartale Glaston notował rosnący poziom zamówień. Kontynuację tego trendu widać w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Spółka zakończyła cały 2020 rok z niższym o 20 proc. portfelem zamówień, co wpłynęło na niższe wyniki na początku obecnego roku. Jednak ze względu na ożywienie na rynku i rosnący poziom zamówień, firma spodziewa się poprawy danych ze sprzedaży w drugiej połowie 2021 r.

Glaston w tym roku zdecydował się podzielić swoją działalność na trzy segmenty: obróbka termiczna, szyby zespolone i trzeci – motoryzacja i wyświetlacze. Firma ocenia, że w tym roku należy się spodziewać dobrych wyników szczególnie w grupie produktów do obróbki termicznej i szyb zespolonych. Jeśli chodzi o przemysł motoryzacyjny, to tu sytuacja jest wciąż niestabilna.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1