Oknoplast wypuszcza na rynek Prismatic

Red.: MR |Data publikacji: 2019-06-18

Oknoplast właśnie opracował nowy produkt – okno Prismatic. Od 17 czerwca rozpoczęła się kampania reklamowa, zapowiadająca wprowadzenie na rynek najnowszego “dziecka” firmy.

Nowe okno jest kontynuacją wcześniejszych rozwiązań firmy, takich jak Pixel czy Prolux. Firma dba o estetykę i jedną z podstawowych cech tych produktów jest obniżenie profilu skrzydła względem tradycyjnych okien. Okno wygląda dzięki temu na smuklejsze, wizualnie jest lżejsze w porównaniu do standardowej stolarki. Tak jest również w przypadku Prismatic. Jest to produkt, w którym również zastosowano ten zabieg techniczny. Rezultatem jest zwiększenie powierzchni szyby w oknie, co pozwala na dotarcie do wnętrza więcej światła.

Oknoplast podaje także, że w nowym oknie izolacyjność termiczna wynosi 0,78 W/m2K. Co ciekawe, firma podnosi tu także kwestię ekologii. Dzięki niskiemu profilowi, do produkcji okna zostało zużyte mniej mieszanki PCW. Okno – jak deklaruje producent – ma bardzo dobre cechy izolacyjne. A więc również może być stosowane w budownictwie energooszczędnym.

Kampania reklamowa jest prowadzona w telewizji i w mediach elektronicznych do 7 lipca. Spoty reklamowe 8- i 30-sekundowe mają formę animacji, z której widz dowie się szczegółów na temat nowego okna. Prismatic dostępne będzie w sprzedaży od połowy lipca.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1