Okna i drzwi mocne na Podlasiu

Red.: |Data publikacji:

Po raz 17. podlaskie dzienniki: Kurier Poranny oraz Gazeta Współczesna opublikowały listę Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Jak wyliczono, przedsiębiorstwa umieszczone na tej liście zwiększyły swoje przychody w roku 2019 łącznie o 8,2 proc., a zyski netto o 19,3 proc.

Ze względu na pandemię i jej obostrzenia, wyniki Złotej Setki i prezentacje laureatów poszczególnych kategorii ogłoszone zostały w internecie, w specjalnie przygotowanym na tę okazję filmie.

Jednym z laureatów jest Jan Mikołuszko z Unibep.

Wśród podlaskich potentatów znalazło się też 5 firm z branży stolarki. Na miejscu 26. z przychodami 333,7 mln zł znalazł się zatrudniający niemal tysiąc pracowników, zambrowski Dobroplast, natomiast na miejscu 32. jest Sonarol z Jedwabnego, który przy zatrudnieniu ponad 600 os osób uzyskał  267,2 mln zł przychodów. W drugiej połowie zestawienia, na miejscu 63. sklasyfikowano Stollar z Suwałk, który w ub. roku osiągnął 132,5 mln zł przychodów, zatrudniając do tego ponad 280 osób. Podobną liczbę pracowników miał białostocki Witraż umiejscowiony na 74. pozycji na liście z przychodami niemal 115 mln zł. Cztery pozycje dalej znalazł się łomżyński Domel z przychodami powyżej 111 mln zł i zatrudnieniem 265 pracowników.

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw jest chyba jednym z ostatnich medialnych zestawień przedsiębiorstw z wynikami z roku 2019. Już w najbliższych wydaniach miesięcznika Forum Branżowe publikowane będą zestawienia firm naszej branży z wynikami mijającego sezonu. Zacznie się w marcu listą największych dostawców dla branży, a zakończy w czerwcu listą największych producentów wyrobów gotowych. Oczekiwane są spore zmiany w stosunku do poprzednich zestawień.

źródło i foto: Kurier Poranny

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1