Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Red.: |Data publikacji:

Duże bryłki lodu mogą zniszczyć pokrycie dachowe, elewację, a nawet okna fasadowe, a tym bardziej dachowe. FAKRO wypuściło na rynek model z szybą hartowaną, ale oprócz tego zapewnia jeszcze dodatkowe jej zabezpieczenie.  

Zahartowane szkło

Coraz częściej jesteśmy w Polsce świadkami ekstremalnych i nietypowych zjawisk atmosferycznych: trąb powietrznych, gwałtownych burz, ulewnych deszczy czy gradu wielkości piłki golfowej. Dom w takich warunkach, a szczególnie okna dachowe są narażone na zniszczenia. Dlatego pakiet szybowy FAKRO został tak zbudowany, że zewnętrzna szyba jest hartowana i odporna na uderzenie standardowej wielkości gradu.

Pakiet do zadań specjalnych

Drugim, dodatkowym, zabezpieczeniem, o jakim pomyślał producent, jest jedyna na rynku bezterminowa gwarancja odporności szyby hartowanej na rozbicie podczas uderzenia kulek gradu.

Dlatego właściciele okien dachowych FAKRO mogą zgłosić uszkodzenia bezpośrednio do serwisu i w krótkim czasie pakiet szybowy zostanie wymieniony bez żadnych kosztów.

 

Zobacz również

Okno jako system kontroli energii

Okno jako system kontroli energii

A gdyby okno było czymś więcej niż tylko taflą szkła, która wpuszcza światło do wnętrza lub pozwala cieszyć się widokami? A jeśli to samo okno byłoby zdolne do generowania energii na potrzeby ogrzewania bądź chłodzenia Twojego biura?

Nowatorska fasada grzewczo-chłodząca

Nowatorska fasada grzewczo-chłodząca

Nowatorski materiał, który stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Duke, może zmieniać swoją funkcję w zależności czy chcemy pochłaniać energię słoneczną czy ją odbijać. To może zrewolucjonizować rynek fasad.

Innowacyjne szkło dla biurowców

Innowacyjne szkło dla biurowców

Pilkington stworzył SmartWindow – najnowocześniejszą technologię szklenia, która opiera się na czujnikach, mierzących dane, takie jak światło, jakość powietrza i temperatura.

1