Okna dachowe FAKRO – podwójna ochrona domu

Red.: MH |Data publikacji: 2021-07-29

Duże bryłki lodu mogą zniszczyć pokrycie dachowe, elewację, a nawet okna fasadowe, a tym bardziej dachowe. FAKRO wypuściło na rynek model z szybą hartowaną, ale oprócz tego zapewnia jeszcze dodatkowe jej zabezpieczenie.  

Zahartowane szkło

Coraz częściej jesteśmy w Polsce świadkami ekstremalnych i nietypowych zjawisk atmosferycznych: trąb powietrznych, gwałtownych burz, ulewnych deszczy czy gradu wielkości piłki golfowej. Dom w takich warunkach, a szczególnie okna dachowe są narażone na zniszczenia. Dlatego pakiet szybowy FAKRO został tak zbudowany, że zewnętrzna szyba jest hartowana i odporna na uderzenie standardowej wielkości gradu.

Pakiet do zadań specjalnych

Drugim, dodatkowym, zabezpieczeniem, o jakim pomyślał producent, jest jedyna na rynku bezterminowa gwarancja odporności szyby hartowanej na rozbicie podczas uderzenia kulek gradu.

Dlatego właściciele okien dachowych FAKRO mogą zgłosić uszkodzenia bezpośrednio do serwisu i w krótkim czasie pakiet szybowy zostanie wymieniony bez żadnych kosztów.

 

Zobacz również

Czy powstaje nowy trend w stolarce?

Czy powstaje nowy trend w stolarce?

Filplast oferuje specjalną nanopowłokę, która oczyszcza powietrze. Pracownicy firmy zademonstrowali aplikację preparatu 6 października na fasadzie hali w Kędzierzynie-Koźlu.

Wodorowa rewolucja w produkcji szkła

Wodorowa rewolucja w produkcji szkła

Należąca do NSG Group firma Pilkington po raz pierwszy z sukcesem wyprodukowała szkło wykorzystujące jako paliwo wodór zamiast gazu ziemnego. Produkcja szkła przy znacznie mniejszej emisji jest zatem realna a eksperyment jest ważnym krokiem firmy do dekarbonizacji.

Pagen stawia na automatyzację

Pagen stawia na automatyzację

Firma Pagen z Gnojnika korzysta od teraz w procesie produkcyjnym z robota do montażu szyb zespolonych i jest to pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce realizowane przez firmę Rotox. To kolejna inwestycja tego producenta stolarki w maszyny do produkcji.

1