Czym jest pergola tarasowa?

Red.: |Data publikacji:

Przydomowy ogród to niemal najważniejsza strefa wypoczynkowa w czasie słonecznych dni. Aby przedłużyć sobie możliwość użytkowania tej przestrzeni, warto wyposażyć taras w odpowiednie zadaszenie. Jednym z najbardziej pożądanych w ogrodach produktów ostatnich lat są pergole ogrodowe.

Promienie słońca pod kontrolą

Własna zielona strefa wypoczynkowa to niezwykle pożądany obiekt, zwłaszcza w dobie aktualnych czasów związanych z pandemią koronawirusa. Biorąc pod uwagę polską, nadzwyczajnie kapryśną pogodę, nietrudno połączyć ją z wybredną naturą Polaków. W jednym momencie chcielibyśmy przyjemnie wystawić ciało na słońce, aby po chwili schronić się w błogim cieniu.

Nowoczesne rozwiązanie w postaci pergoli tarasowych z jednej strony chroni przed zmienną pogodą, natomiast z drugiej strony pozwala sprostać oczekiwaniom wymagających mieszkańców. Ruchome lamele pozwalają sprytnie kontrolować ilość promieni słonecznych, a dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości automatykę można sterować zadaszeniem bez odrywania się od aktualnych czynności.

Chroni przed Słońcem i przed deszczem

Prognozy pogodowe nie zawsze mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zdarzają się sytuacje, gdy planujemy wypoczynek na świeżym powietrzu lub spotkanie ze znajomymi w ogrodzie, a deszczowa pogoda bezlitośnie psuje nasze plany. Na szczęście w przypadku zaawansowanych konstrukcyjnie pergoli taka drażniąca sytuacja to zaledwie drobne wyzwanie.

Zintegrowane rynny odprowadzające wodę oraz szczelnie domykane lamele zapewniają komfort korzystania z tarasowej przestrzeni nawet podczas mocnego deszczu. Natomiast doskonałą ochronę przed wiatrem stanowią zaawansowane rolety boczne. Ponadto wyposażenie rolet w silnik przewodowy zapewnia najwyższy komfort użytkowania bez potrzeby ręcznej obsługi poszczególnych elementów konstrukcji.

Efektowne zwiększenie przestrzeni użytkowej

Atrakcyjna aranżacja ogrodowej przestrzeni wokół domu jest niemal tak samo ważna, jak urządzanie wnętrz budynku. W słoneczne dni chętniej organizujemy wszelkie rodzinne imprezy czy spotkania ze znajomymi na świeżym powietrzu. Na zaprojektowanie przytulnego oraz komfortowego miejsca w ogrodzie każdy ma własny, indywidualny pomysł. Nie ulega jednak wątpliwości, że jednym z luksusowych rozwiązań, które podnoszą prestiż całego gospodarstwa domowego, są pergole tarasowe.

Zadaszenie tego typu może być użytkowane przez cały rok bez względu na porę roku oraz pogodę i stanowi tym samym bardzo praktyczne rozwiązanie. Ponadto nowoczesny design i niebanalny, wręcz wytworny wygląd sprawiają, że nie da się przejść obok niego obojętnie. Modułowa budowa daje możliwość dostosowania produktu do różnorodnej przestrzeni. Natomiast bogata paleta barw zarówno samej konstrukcji, jak i tkanin dachowych oraz rolet bocznych pozwala na perfekcyjne wkomponowanie produktu w otoczenie.

Inteligentne rozwiązania pergoli

Intuicyjne i komfortowe sterowanie poszczególnymi elementami pergoli jest możliwe poprzez zastosowanie inteligentnych technologii w systemach zadaszeń tarasowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można zarządzać produktem z dowolnego miejsca na świecie, przy pomocy wyłącznie jednego urządzenia i dostępu do Internetu. Błogi wypoczynek na tarasie bez wstawania z kanapy? Czemu nie! Innowacyjnym rozwiązaniem jest automatyczne dostosowanie produktu do warunków pogodowych bez potrzeby naszej bezustannej ingerencji. Dodatkową, nieocenioną możliwością jest symulacja ciągłego użytkowania, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo gospodarstwa domowego podczas naszej nieobecności.

Wybór pomiędzy prostym protokołem RTS, a bardziej rozbudowanym protokołem io daje możliwość dopasowania produktu pod rozbieżne oczekiwania i potrzeby kupujących. Dzięki technologii io możemy śledzić produkt w czasie rzeczywistym, np. w jakiej pozycji otwarcia znajdują się lamele zadaszenia, czy polecenie zostało przyjęte, wykonane, itp..

Nowoczesny system zarządzania zapewnia możliwość sterowania nie tylko samym zadaszeniem, ale także dodatkowymi elementami, takimi jak: osłony boczne, oświetlenie czy promienniki ciepła.

Oświetlenie tarasowe

Ogromna możliwość wyboru różnego rodzaju oświetlenia ogrodowego na rynku sprawia, że niełatwo wybrać ten jeden, właściwy produkt wśród setek girland, latarni czy lampionów. Dodatkowe wyzwanie stanowi odpowiednia intensywność i barwa światła.

Na szczęście i ten dylemat można sprytnie rozwiązać. Systemy tarasowe można doposażyć w dedykowane, profesjonalne oświetlenie, które z założenia perfekcyjnie wpisuje się w konstrukcję pergoli. Przydatna opcja zarządzania zarówno kolorem, jak i natężeniem światła gwarantuje wygodę użytkowania na najwyższym poziomie.

Ogrodowa strefa wypoczynkowa

Jednym z renomowanych dostawców pergoli ogrodowych jest firma Nitus, która oferuje trzy systemy zadaszeń tarasowych. Pergole Sun-shadow oraz Sun-shadow Plus charakteryzuje solidna konstrukcja o sztywnej krawędzi. Proponowane konfiguracje posiadają odmienną grubość słupów i belek do wyboru w zależności od potrzeb budowlanych. Zadaszenie tworzą sterowane automatycznie, estetyczne lamele. Natomiast pergolę Sun-shadow Smart cechuje lekkość konstrukcji, a zadaszenie stanowi tkanina, która zapewnia niesztampowy wygląd, tworząc efektowną ozdobę architektoniczną.

Opr. na podstawie materiałów firmy Nitus

1