Czy drewniane tarasy można olejować?

Red.: |Data publikacji:

Taras to nieodłączny element domów aktywnych, zmieniających swoje funkcje w zależności od potrzeb jego domowników. Wcześniej traktowany był wyłącznie jako pozadomowa strefa relaksu, ewentualnie ogrodowy prolog, dziś stanowi przedłużenie salonu, a granica między tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz została kompozycyjnie zatarta.

Taka zmiana sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do jego kondycji i estetyki. I słusznie! Wszak, w przeciwieństwie do domowych pomieszczeń, to właśnie taras narażony jest nieustannie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy, żeby wychodził z takich sytuacji bez szwanku, warto poświęcić mu kilka chwil i zaprzyjaźnić się z olejowaniem. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się̨ pięknem drewna.

Wielu z nas, przed przystąpieniem do renowacji czy odświeżenia tarasu, zadaje sobie kluczowe pytanie: czy istnieje produkt, który z jednej strony trwale i niezawodnie zabezpieczy drewno, a z drugiej nie wpłynie na jego charakter, nie zmieni jego barwy i nie zabierze mu całej naturalnej magii? Brzmi jak warunek niemożliwy do spełnienia? Nic bardziej mylnego. A wszystko za sprawą wysokiej jakości olejów, które ochronią surowiec przed zużyciem, negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, pękaniem czy szarzeniem, a także uwydatnią jego naturalną barwę i podkreślą niepowtarzalne usłojenie. Wysokiej jakości, czyli takich, które zapewnią odporność na wilgoć, promieniowanie UV, zabezpieczą przed zaplamieniem i zatłuszczeniem, a do tego nie pozostawią na powierzchni śliskiego filmu.

A o tym jakiego oleju użyć i w jaki sposób aplikować go na drewnianą powierzchnię przeczytacie na naszej nowej stronie poświęconej domom aktywnym. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

1