Ogólnopolskie Forum Stolarki 2018 za nami

Red.: PG |Data publikacji: 2018-10-19

W dniu 18 października PGE Narodowy gościł ćwierć tysiąca przedstawicieli branży stolarki, którzy podczas prelekcji, debaty oraz nieformalnych spotkań wymienili się doświadczeniami, opiniami i informacjami dla dalszego, dynamicznego rozwoju całej branży. Głównym tematem jednego z najważniejszych w branży wydarzenia był problemy przedsiębiorstw z pozyskiwaniem nowych pracowników.

Cała branża na PGE Narodowym

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2018 przyciągnęło na PGE Narodowy w Warszawie istne tłumy. W wydarzeniu wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm, w tym ponad 50 producentów stolarki. Głównym tematem spotkania była kwestia rozwoju firm okienno-drzwiowych wobec niedoboru pracowników na rynku.

Nie zabrakło również najnowszych wyników badań nad rynkiem okiennym w Europie. Okazały się one bardzo optymistyczne dla branży, a jedna z oddanych informacji wyraźnie poruszyła całą salę. – Centrum Analiz Branżowych po raz pierwszy podsumowało ilościowe wyniki produkcji okien w Europie. W 2017 roku Polska została liderem produkcji okien w Europie wyprzedzając branżę niemiecką. Mało tego, Polska zakończy 2018 r. na fotelu lidera europejskiego rynku okien, zarówno pod względem wielkość produkcji, jak i wielkość eksportu. Wzrosty mogłyby być jeszcze większe, gdyby nie problem, z którym boryka się wiele firm z branży chodzi o brak rąk do pracy – mówi Maksymilian Miros, analityk CAB, który podczas forum przedstawiał wyniki badania.

Czy 2019 r. zapowiada się równie optymistycznie? – Nasz rynek powinien przeżywać kolejne wzrosty, które pozwolą mu zachować fotel lidera, zarówno pod względem produkcji, jak i eksportu. Czynnikiem hamulcowym bez wątpienia będzie poruszany podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 problem z pozyskiwaniem kadry pracowniczej. Drugim problemem może się okazać ilość szkła laminowanego na rynku. Nie są to jednak czynniki, które mogą spowodować spadki w porównaniu z tegorocznymi wynikami branży – przewiduje Maksymilian Miros.

Gala Liderów Stolarki 2018

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2018 było doskonałą okazją, żeby wyróżnić liderów w poszczególnych segmentach. Podsumowania dokonali analitycy Centrum Analiz Branżowych, którzy wskazali tych producentów i dostawców, którzy weszli w sezon 2018 jako najwięksi w swoim segmencie.

Więcej na temat polskiego rynku i jego liderów piszemy TUTAJ.

Konkurs Architektów StolArchi

W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki poznaliśmy laureatów Konkursu Architektonicznego StolArchi. To pierwszy konkurs, w którym praktycy z biur projektowych doceniają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. Na co dzień korzystają oni w swoich projektach z wielu rozwiązań okiennych, czy drzwiowych, więc są w stanie najlepiej docenić zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne poszczególnych wyrobów. Nie bez znaczenia w ich codziennej pracy jest również wsparcie techniczne, na jakie mogą liczyć ze strony producentów stolarki na różnych etapach projektowania budynków.

W kategorii FORMA jury konkursowe przyznało pierwsza nagrodę za drzwi panoramiczne przesuwne Schüco ASS 77 PD. Nagrodę w kategorii FUNKCJA-INNOWACJA otrzymała firma Oknoplast za nawiewnik Urbino. Według jury konkursu StolArchi złoty standard serwisu dla architektów wyznacza Aluprof i właśnie liderowi z Bielska Białej otrzymał nagrodę w kategorii WSPARCIE TECHNICZNE.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Analiz Branżowych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Ogólnopolskiego Forum Stolarki:

Zobacz również

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Prokuratura w Słupsku podejrzewa byłego właściciela firmy, Bronisława B. o próbę uniknięcia wypłacenia zaległych pensji poprzez pozbywanie się majątku. W tym miesiącu zostały mu postawione kolejne zarzuty.

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy podliczyła, że w trzecim kwartale sprzedaż netto spadła o 8 proc. i osiągnęła wartość 22,225 mld koron szwedzkich (ok. 9,85 mld zł). Firma wprowadza oszczędności.

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass na początku października przeprowadził się do nowej siedziby. Znajduje się w nowoczesnym budynku biurowym w Konopiskach pod Częstochową, który stanie się z pewnością wizytówką tej firmy. Pokazujemy go jako pierwsi!

1