Nowy zarząd w Esco

Red.: MR |Data publikacji: 2020-04-16

Esco Metallbausysteme od kwietnia ma nowy zarząd. Z firmy odszedł Christoph Schill. Zastąpili go Uwe Schirrmeister i Manfred Schmiedt.

W zarządzie niemieckiego Esco nastąpiły zmiany. Z początkiem kwietnia z firmy odszedł na emeryturę dyrektor zarządzający, Christoph Schill. Zastąpiły go dwie osoby – Uwe Schirrmeister i Manfred Schmiedt. Pierwszy odpowiedzialny jest przede wszystkim za technologię i sprzedaż w Niemczech i za granicą, z kolei Manfred Schmiedt zarządza m.in. finansami i gospodarką materiałową.

Christoph Schill rozpoczął pracę w Esco w 1985 r., dyrektorem zarządzającym został w 2002 r. Szefował także w innej firmie, związanej z branżą okien i drzwi. Esco należy do VBH Holding, jednego z największych w Europie przedsiębiorstw handlowych, oferujących głównie okucia budowlane. Christoph Schill został w 2015 r. powołany na członka zarządu w VBH, zastąpił wtedy dyrektora zarządzającego Olivera Ruppsa. W holdingu pracował przez dwa lata, do kwietnia 2017 r. W tym okresie kierował równocześnie dwiema firmami. Od 2017 w VBH nowym szefem został Victor Trenev.

Nowy zarząd  Esco zamierza kontynuować dotychczasową linię działalności spółki. Obaj panowie: Uwe Schirrmeister i Manfred Schmiedt mają duże doświadczenie w firmie, pracują w niej od ok. 20 lat. Znają dobrze branżę, konkurencję, co ma zapewnić ciągłość w zarządzaniu Esco. Nowi dyrektorzy planują poszerzać ofertę firmy, zwiększać digitalizację i optymalizację produkcji.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1