Ron Vaupel, prezes i dyrektor generalny w Guardian Industries, przejął właśnie stery także w Guardian Glass, największej spółce koncernu.

W zarządzie Guardiana w USA zmienił się zarząd. Z firmy Guardian Glass, należącej do koncernu Guardian Industries, odszedł dotychczasowy prezes Kevin Baird, który zarządzał firmą od 2014 r. Na jego miejsce został wybrany Ron Vaupel. Jest on jednocześnie od 2013 r. prezesem i dyrektorem generalnym firmy Guardian Industries. Ron Vaupel przeszedł do Guardiana z innego koncernu, Koch Industries, gdzie zajmował także stanowiska w zarządzie. Rok wcześniej, bo w 2012 Koch Industries kupiło pakiet mniejszościowy udziałów Guardian Industries. Transakcja przejęcia została sfinalizowana w 2017 r.
W Guardian Glaass zmiany są także na niższych szczeblach zarządu. Rick Zoulek i Guus Boekhoudt zostali mianowani wiceprezesami. Pierwszy z nich będzie nadzorował działalność Guardiana w Amerykach – Północnej, Środkowej i Południowej, a Guus Boekhoudt, który dotychczas zajmował się rynkami europejskimi i azjatyckimi, teraz dodatkowo obejmie kontrolę nad Bliskim Wschodem i Afryką. Guardian podkreśla, że zmiany wchodzą w życie natychmiast.

Zobacz również
Innowacyjna Europa kontra tradycyjny klient w USA
Nowości na targach w Norymberdze obserwowali także przedstawiciele amerykańskiego rynku. Innowacje z Europy jednak rzadko trafiają do USA.
Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (4/2026)
Dostępny jest już kwietniowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Patrycjusz Bujak, właściciel firmy Gdańska Fabryka Okien.
Forum100 już 23 kwietnia
Już 23 kwietnia odbędzie się kolejna edycja konferencji Forum 100, organizowanej przez Centrum Analiz Branżowych we współpracy z redakcją „Forum Branżowego”.



