PORTA DRZWI otrzymała w pierwszym dniu Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2020 dyplom Lidera Rynku Stolarki w segmencie „drzwi drewniane”. Według szacunków Centrum Informacji Branżowej marka ta zajmuje już 15 proc. rynku wśród producentów drzwi w Polsce. Wyróżnienie w imieniu firmy odebrał jej nowy wiceprezes i członek zarządu, Grzegorz Białczak.

W dniu 1 grudnia Grzegorz Białczak oficjalnie obejmie funkcję dyrektora zarządzającego i wiceprezesa zarządu Grupy Porta KMI Poland. Jest to kolejny krok w odbywających się od kilku miesięcy zmian w strukturze organizacyjnej Porty, a nominacja dyrektora Białczaka jest awansem wewnętrznym tej organizacji. Nowy członek zarządu pracuje w Porcie od ponad 2 lat pełniąc funkcję dyrektora produkcji oraz dyrektora operacyjnego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (rocznik 2001) i Politechniki Gdańskiej pracował wcześniej dla takich marek jak: Michelin, ThyssenKrupp, Dovista, Meble Wójcik, GMG, a w Porcie był również członkiem zarządu Porta KMI România. Cieszy się pełnym zaufaniem właściciela Porty , Jacka Sarnowskiego, który mówi o nim:
Grzegorz jest godnym zaufania managerem na piastowanie tego stanowiska. Jestem głęboko przekonany, że mając zdecydowane oparcie w doświadczonej i zgranej kadrze zarządzającej, będzie z powodzeniem realizował ambitną strategię firmy tak skutecznie, jak miało to miejsce do tej pory.
Tagi
Dom Aktywnydrzwidrzwi wejściowedrzwi wewnętrzneGrzegorz BiałczakJacek Sarnowskilider rynku stolarkiofs 2020Porta KMIZobacz również
Czytaj sierpniowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (8/2026)
Dostępny jest sierpniowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Krzysztof Góralczyk, założyciel i prezes firmy Fill.
Nowe „Vademecum: BHP w firmie produkcyjnej” dostępne na naszym portalu
„Vademecum: BHP w firmie produkcyjnej” to kompendium wiedzy o zagrożeniach, obsłudze CNC, ochronie pracowników i bezpiecznym transporcie stolarki.
Bilety „early bird” na OFS 2026
Bilety na Ogólnopolskie Forum Stolarki 2026 w sprzedaży już od 3 sierpnia. Jedno z najważniejszych corocznych wydarzeń dla menedżerów branży...
Grzegorz jest godnym zaufania managerem na piastowanie tego stanowiska. Jestem głęboko przekonany, że mając zdecydowane oparcie w doświadczonej i zgranej kadrze zarządzającej, będzie z powodzeniem realizował ambitną strategię firmy tak skutecznie, jak miało to miejsce do tej pory.


