Nowy szef w Renson Outdoor i plany globalnej ekspansji

Autor: |Data publikacji:

Renson Outdoor ma nowego szefa. Firma poinformowała także o wysokości rocznych obrotów.

Belgijski producent osłon Renson Outdoor od 26 czerwca ma nowego prezesa. CEO firmy został 44-letni Dieter Maes. Zastąpił on na tym stanowisku Dietera Heymana, który zarządzał firmą przez 10 lat. Firma jednocześnie poinformowała, że planuje globalną ekspansję i międzynarodowy rozwój. Te plany ma pomóc zrealizować nowy szef firmy, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w rozwoju sprzedaży na światowych rynkach. Produkty Renson Outdoor to m.in. pergole, które cieszą się coraz większą popularnością. Firma zwraca uwagę, ze ludzie obecnie duża wagę przykładają do komfortowego życia na świeżym powietrzu, co dla Rensona oznacza dobre perspektywy dla rozwoju.

Od lewej: Dieter Maes, nowy szef Renson Outdoor i Paul Renson, prezes Renson Group.

Renson rozwija swoją sieć sprzedaży już od dawna. Obecnie produkty firmy są dystrybuowane w Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii. Firma oferuje swoje produkty również w Polsce. Renson chce się stać globalnym graczem nie tylko w dziedzinie produktów tzw. outdoorowych, czyli m.in. pergol czy wiat zewnętrznych, ale także w segmencie ochrony przeciwsłonecznej i wentylacji budynku. Belgijska firma zatrudnia obecnie 1600 i w zeszłym roku osiągnęła obroty w wysokości ok. 300 milionów euro.

 

Zobacz również

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Sanok Rubber podsumował pierwszy kwartał. Spółka osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży uszczelek do stolarki na rynku polskim

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Dostępny jest już czerwcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Kryspin Baran, prezes zarządu i współwłaściciel firmy Aluron.

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026 w Szanghaju odwiedziło ponad 56 tys. osób. Wśród głównych tematów były automatyka, smart building i outdoor living.