Nowy szef regionu Europy Środkowej w Rehau

Red.: |Data publikacji:

Niemiecki dostawca systemów okien plastikowych Rehau Window Solutions poinformował o zmianie personalnej, dotyczącej obszaru Europy Środkowej.

Zakład Rehau w Śremie.

Rehau z główną siedzibą w Erlangen podjął w październiku decyzję o zatrudnieniu nowego szefa regionu Europy Środkowej. Do tego obszaru należy również firma Rehau Polska. Za ten dział systemodawcy jest teraz odpowiedzialny Christian Kielbassa. Ma on skupiać się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach poszczególnych krajów i rynków.

Christian Kielbassa w Rehau Window Solutions pracuje od 2020 r., początkowo jako dyrektor ds. rozwiązań przedsprzedażowych. Poprzednio zdobywał doświadczenie zawodowe w Wionie, Heroalu i niemieckim oddziale Sapa Building Systems (należy do Norsk Hyrdo).

Jak podaje Rehau, obecnie firma ma ponad 190 lokalizacji w kilkudziesięciu krajach i zatrudnia w nich ok. 20 tys. osób. Od kilku lat ponadto intensywnie rozwija region Środkowej Europy. O najnowszej inwestycji w Rumunii pisaliśmy TUTAJ.

W Polsce zatrudnionych jest ok. 600 pracowników. W ubiegłym roku spółka powiększyła swój oddział w Śremie, aby stał się on się centralną lokalizacją produkcji i dostaw w Europie Środkowej.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1