Nowoczesne narzędzia do projektowania szyb

Red.: MR |Data publikacji: 2018-12-01

Producenci szyb wprowadzają regularnie nowe wersje konfiguratorów do szyb. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy Internetu mogą online dobrać odpowiedni zestaw szybowy. Na rynku właśnie pojawiło się najnowsze rozwiązanie od Guardian Glass.

Konfiguratory lub selektory produktów oferują niemal wszyscy producenci szyb. Wciąż wprowadzone są udoskonalenia, dzięki którym producent szyb zespolonych, ale i projektant czy architekt łatwo może dobrać odpowiedni zestaw szyb. Najnowsze narzędzie do wyszukiwania produktów udostępnił właśnie Guardian Glass. Jednym z ciekawszych funkcji jest możliwość porównania różnych produktów pod względem właściwości, stosując dobór odpowiednich filtrów.

Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania online przygotowane na urządzenia mobilne. Pilkington udostępnia aplikację na smartfony, dzięki której można obliczać parametry szyb. Narzędzie Spectrum do tworzenia specyfikacji technicznych dla szkła Pilkingotna jest dostępne w formie aplikacji dla urządzeń mobilnych od końca zeszłego roku.

Konfiguratory udostępniają także producenci szyb zespolonych. Press Glass na swojej stronie zamieścił narzędzie, dzięki któremu można dobrać zestaw szyb, których cechą będzie izolacyjność akustyczna. Jest tu także możliwość zapisania wybranych parametrów do pliku PDF, co pozwala na korzystanie z dokumentu po skończeniu obliczeń.

Zobacz również

Drzwiczki dla psa za 11 tys. zł?

Drzwiczki dla psa za 11 tys. zł?

Drzwi w wersji smart połączone z aplikacją, możliwością rejestracji wejść i wyjść w zestawie z dwoma kamerami fullHD (1080p) wyposażonymi w noktowizor. To wszystko dla Twojego psa. Pet Portal jest najnowszą propozycją firmy MyQ, która zajmuje się produkcją i sprzedażą automatyki garażowej oraz Kolbe, producenta stolarki otworowej.

Zielone nowości w Salamander Window & Door Systems

Zielone nowości w Salamander Window & Door Systems

Salamander planuje w tym roku wprowadzić do oferty kilka nowości. Będą to powłoki strukturalne, a także profile z recyklingu, wytworzone przy użyciu zielonej energii.

Dwumetrowa antaba od Allegion

Dwumetrowa antaba od Allegion

AXA przedstawia nowość - niemal dwumetrową (1980mm) antabę aluminiową do drzwi, którą można samodzielnie skracać do dowolnej długości.

1