Nowi ludzie w Yawalu

Autor: |Data publikacji:

W Yawalu nastąpiły zmiany w kierownictwie. Pod koniec września do Zarządu Grupy Yawal dołączyły dwie osoby: Krzysztof Stańczyk i Artur Depta.

W tym roku skład zarządu Yawalu już raz się zmienił. W kwietniu wybrany został nowy prezes i został nim Tomasz Sęk. We wrześniu zaś dołączyły dwie nowe osoby. Krzysztof Stańczyk jako członek zarządu odpowiedzialny jest za procesy sprzedażowe, z kolei Artur Depta – także jako członek zarządu, odpowiada za procesy finansowo-księgowe w Yawalu.

Artur Depta, nowy członek zarządu w Yawalu.

Obaj nowi członkowie zarządu mają wieloletnie doświadczenie menadżerskie. Krzysztof Stańczyk przez wiele lat, bo od roku 2003 do 2017 pracował w Grupie Selena. Zajmował tam stanowisko dyrektora generalnego. Z kolei Artur Depta zbierał doświadczenie zawodowe w bankach, a także w wielu spółkach, w których m.in. odpowiadał za finanse.

Firma się rozwija. Poszerza swoją ofertę produktową, a także zwiększa sprzedaż zagraniczną. Jednym z ciekawszych rynków eksportowych, gdzie Yawal zamierza zwiększać swoją obecność, są Stany Zjednoczone. Firma od pewnego czasu podaje adres amerykańskiego biura Yawal USA. Znajduje się ono w Nowym Jorku, niedaleko rzeki Hudson.

Drzwi podnoszono-przesuwne zaprezentowane podczas I Krajowej Wystawy Innowacji.

Producent systemów aluminiowych dużą wagę przykłada do nowoczesnych rozwiązań. W zakończonej właśnie pierwszej edycji Krajowej Wystawie Innowacji firma zaprezentowała innowacyjny produkt – drzwi podnoszono-przesuwne DP 180 z ukrytym napędem ePower.

Zobacz również

Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025

Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025

Rozpoczęły się dwutygodniowe targi Arbonia Next2025, w których Grupa prezentuje swoje rozwiązania dostawcom, dystrybutorom oraz klientom. Tuż przed wydarzeniem Grzegorz Białczak, zarządzający Arbonią w Europie Środkowo-Wschodniej, został członkiem zarządu Invado.

Lista 100 najbogatszych Polaków

Lista 100 najbogatszych Polaków

Miesięcznik "Forbes" opublikował w ostatnim czasie ranking "Lista 100 najbogatszych Polaków 2025”. Znajdują się na niej również osoby ze świata stolarki.

Forum Branżowe 03.2025 – czytaj w wersji online

Forum Branżowe 03.2025 – czytaj w wersji online

Dostępny jest już marcowy numer miesięcznika "Forum Branżowe". W najnowszym numerze m.in. rozmowa z prezes firmy Plastimet – Anetą Miller oraz podsumowanie targów Budma/WinDoor-Tech.