Nowe-stare osoby w zarządzie Deceuninck

Red.: |Data publikacji:

W Deceuninck zmienia się zarząd. Za miesiąc odejdzie dyrektor amerykańskiego oddziału, a w centrali od końca kwietnia jest nowy prezes.

Prezes zarządu w centrali Deceuninck, Paul Thiers złożył 28 kwietnia rezygnację. Oświadczył, że w obecnej sytuacji kryzysu firma potrzebuje osoby, która będzie w pełni dyspozycyjna. Paul Thiers związany jest z innymi przedsiębiorstwami, dlatego nie mógłby poświęcić się pracy w Deceuninck na tyle, na ile wymagają obecne okoliczności. Zarząd wybrał więc następcę i nowym prezesem zarządu został Marcel Klepfisch, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa.

Filip Geeraert z Deceuninck North America

Zmiana jest też w Deceuninck North America. Dyrektorem zarządzającym jest tam obecnie Filip Geeraert. Od lipca odchodzi z tego stanowiska. Nadal jednak zostanie w Deceuninck, bo został mianowany prezesem zarządu Deceuninck w Ameryce Północnej. Francis Van Eeckhout, dyrektor generalny w Deceuninck Group przyznał, że amerykański oddział firmy podczas zarządu Filipa Geeraerta dynamicznie się rozwijał. Jednym z tego przykładów jest fakt, że spółka notowała przez wiele lat dwucyfrowe wzrosty przychodów. Miniony rok również amerykański oddział skończył na plusie. Wzrost był na poziomie 3,1 proc., i wprawdzie jest on jednocyfrowy, ale w roku 2019 na wielu rynkach sprzedaż spadała. Deceuninck zakończył miniony rok w USA przychodem o wartości 135,4 mln euro.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1