Nowe-stare osoby w zarządzie Deceuninck

Red.: |Data publikacji:

W Deceuninck zmienia się zarząd. Za miesiąc odejdzie dyrektor amerykańskiego oddziału, a w centrali od końca kwietnia jest nowy prezes.

Prezes zarządu w centrali Deceuninck, Paul Thiers złożył 28 kwietnia rezygnację. Oświadczył, że w obecnej sytuacji kryzysu firma potrzebuje osoby, która będzie w pełni dyspozycyjna. Paul Thiers związany jest z innymi przedsiębiorstwami, dlatego nie mógłby poświęcić się pracy w Deceuninck na tyle, na ile wymagają obecne okoliczności. Zarząd wybrał więc następcę i nowym prezesem zarządu został Marcel Klepfisch, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa.

Filip Geeraert z Deceuninck North America

Zmiana jest też w Deceuninck North America. Dyrektorem zarządzającym jest tam obecnie Filip Geeraert. Od lipca odchodzi z tego stanowiska. Nadal jednak zostanie w Deceuninck, bo został mianowany prezesem zarządu Deceuninck w Ameryce Północnej. Francis Van Eeckhout, dyrektor generalny w Deceuninck Group przyznał, że amerykański oddział firmy podczas zarządu Filipa Geeraerta dynamicznie się rozwijał. Jednym z tego przykładów jest fakt, że spółka notowała przez wiele lat dwucyfrowe wzrosty przychodów. Miniony rok również amerykański oddział skończył na plusie. Wzrost był na poziomie 3,1 proc., i wprawdzie jest on jednocyfrowy, ale w roku 2019 na wielu rynkach sprzedaż spadała. Deceuninck zakończył miniony rok w USA przychodem o wartości 135,4 mln euro.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1