Nowe okna z Kornic na trudniejsze czasy

Red.: |Data publikacji:

Lider europejskiego rynku okiennego, kornickie Eko-Okna nie rezygnują z realizacji swojego planu sprzedaży na ten rok. Firma, która w ub. roku uzyskała 2,8 mld zł przychodów, na ten sezon zaplanowała wzrost o 1,2 mld zł i pomimo spodziewanego spowolnienia na rynku, robi wszystko, aby cel ten osiągnąć.

Pisaliśmy niedawno o rozpoczęciu przez spółkę budowy nowej fabryki w Wodzisławiu, gdzie oprócz 7 linii do produkcji okien pvc, staną również 3 linie dla okien drewnianych. Całość uzupełniona zostanie zakładem produkcji pakietów szybowych oraz liniami do lakierowania drewna. Zakład w Wodzisławiu ruszy z początkiem sezonu 2024. Jednak już teraz Eko-Okna poszerzają portfolio swojej oferty. Po budmowej premierze pergoli, norymberskiej premierze okien drewnianych, rozwinięciu produkcji rolet fasadowych, przyszedł czas na nowe konstrukcje okien pvc.

We współpracy ze swoim głównym dostawcą profili, poznańskim Aluplastem, kornicki producent wdrożył właśnie do oferty nowe okna Ideal Neo. Smukły profil o głębokości 76 mm zaszklić można pakietem o grubości do 52 mm, dzięki czemu okno referencyjne osiąga wartość Uw<0,8 W/mkw.K, a więc idealnie nadaje się do wszelkich programów termomodernizacji. Poprawę parametrów wspomagają technologie bonding inside oraz klejenie pakietów z ramą skrzydła, poprawiając parametry cieplne i statyczne tych okien. Pięć punktów antywyważeniowych stosowanych w standardzie, poprawia natomiast parametry przeciwwłamaniowe. Bogata oferta folii do okleinowania Aluplastu podnosi natomiast walory estetyczne IdealNeo, upodabniając je do okien aluminiowych bądź to drewnianych. Najnowsze okna z Kornic są więc odpowiedzią Spółki na obserwowane spowolnienie na rynku, ale też propozycją dla tych, którzy wciąż myślą o wymianie okien przed tegorocznym sezonem zimowym. To dobry przykład reakcji producenta okien na trudniejszy sprzedażowo czas.

Przy okazji premiery okien IdealNeo, dyrektor handlowy Eko-Okien, ale też szef zakupów tej firmy –Michał Maciejewski, powiedział:

Ideal Neo to system bardzo elegancki i przy tym lekki. Uwagę zwracają w nim zwłaszcza wyraziste przylgi definiujące jego design oraz wąskie profile, czyli klucz do wielkiej przejrzystości Ideal.

O wielu innych możliwościach reagowania na oczekiwane spowolnienie rynkowe rozmawiać będziemy na Ogólnopolskim Forum Stolarki w połowie października w podwarszawskim Ożarowie.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1