Nowe inwestycje w Metal-Plaście

Red.: MR |Data publikacji: 2019-09-05

Metal-Plast z Dolnego Śląska, to firma która dynamicznie się rozwija i wciąż inwestuje. Przedsiębiorstwo kupiło właśnie sześć nowych samochodów ciężarowych do transportu odpadków z PCW.

Metal-Plast to jedna z większych firm w Polsce zajmująca się skupem i recyklingiem odpadków z PCW, powstających w trakcie produkcji stolarki. Przedsiębiorstwo zajmuje się przetwarzaniem polichlorku winylu i przerabia go na regranulat. Firma notuje rosnący wzrost zainteresowania klientów sprzedażą odpadów. Jak się okazuje, w pierwszym półroczu Metal-Plast zanotował dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 10 proc. W związku z tym firma zdecydowała o kolejnych inwestycjach.

Metal-Plast przede wszystkim kupił sześć nowych samochodów ciężarowych przeznaczonych do transportu. Są one wykorzystywane do odbioru odpadów z PCW. Firma kupiła także nowe pojemniki – jest to 30 kontenerów. Oznacza to, że producenci stolarki z PCW, sprzedający swoje odpady Metal-Plastowi, coraz częściej zainteresowani są transportem kontenerowym, czyli kompleksową usługą. Korzystając z niej, oszczędzają czas oraz utrzymują porządek na placu do składowania odpadów.

Przypomnijmy, że pod koniec 2017 r. firma uruchomiła nowy zakład produkcyjny. Powstała tu hala do produkcji wraz z magazynem oraz część tzw. socjalna. Obiekty mają łącznie powierzchnię ok. 5 tys. m2.

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1