Nowe inwestycje w Metal-Plaście

Red.: |Data publikacji:

Metal-Plast z Dolnego Śląska, to firma która dynamicznie się rozwija i wciąż inwestuje. Przedsiębiorstwo kupiło właśnie sześć nowych samochodów ciężarowych do transportu odpadków z PCW.

Metal-Plast to jedna z większych firm w Polsce zajmująca się skupem i recyklingiem odpadków z PCW, powstających w trakcie produkcji stolarki. Przedsiębiorstwo zajmuje się przetwarzaniem polichlorku winylu i przerabia go na regranulat. Firma notuje rosnący wzrost zainteresowania klientów sprzedażą odpadów. Jak się okazuje, w pierwszym półroczu Metal-Plast zanotował dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 10 proc. W związku z tym firma zdecydowała o kolejnych inwestycjach.

Metal-Plast przede wszystkim kupił sześć nowych samochodów ciężarowych przeznaczonych do transportu. Są one wykorzystywane do odbioru odpadów z PCW. Firma kupiła także nowe pojemniki – jest to 30 kontenerów. Oznacza to, że producenci stolarki z PCW, sprzedający swoje odpady Metal-Plastowi, coraz częściej zainteresowani są transportem kontenerowym, czyli kompleksową usługą. Korzystając z niej, oszczędzają czas oraz utrzymują porządek na placu do składowania odpadów.

Przypomnijmy, że pod koniec 2017 r. firma uruchomiła nowy zakład produkcyjny. Powstała tu hala do produkcji wraz z magazynem oraz część tzw. socjalna. Obiekty mają łącznie powierzchnię ok. 5 tys. m2.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1