Nowe drzwi Assa Abloy i LG zrewolucjonizują reklamy displayowe?

Red.: |Data publikacji:

Firmy Assa Abloy Entrance Systems i LG Electronics Inc. podpisały umowę w ramach której opracują nowe drzwi przesuwne, wyposażone w przezroczyste ekrany OLED.  Przyniesie to zupełnie nowe możliwości dla branży reklamowej.

Oficjalne podpisanie umowy o współpracy nastąpiło 8 grudnia 2020 r. LG Electronics Inc. (LG), to południowokoreańska firma, specjalizująca się w produkcji elektroniki użytkowej, produktów multimedialnych i wyświetlaczy. Nowa generacja wyświetlaczy będzie montowana na bestsellerowych modelach drzwi przesuwnych firmy Assa Abloy.

– Stworzy to nowe możliwości dla sprzedawców, budynków komercyjnych i przedsiębiorstw w zakresie wyświetlania reklam, komunikatów i pozdrowień dla klientów, odwiedzających, czy pracowników wchodzących do budynku – skomentował Mikael Carleson, prezes rozwiązań drzwiowych dla pieszych w Assa Abloy.

Drzwi automatyczne będą mogły wyświetlać obrazy i filmy w wysokiej rozdzielczości. Ekrany OLED firmy LG (model 55EW5G) będą oferowane razem z oprogramowaniem SuperSign Solutions do zintegrowanego zarządzania treścią. Nowe drzwi będą znacznie bardziej przejrzyste niż wyposażone w wyświetlacze LCD, dzięki czemu będą płynnie i naturalnie wtapiać się w otoczenie, odtwarzając dokładne kolory z zachowaniem dużej jasności i wysokiego kontrastu. Produkt ma również oferować wysoką trwałość i zwiększone bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu szkła hartowanego.

– Innowacja jest podstawą wszystkiego, co robimy. Jestem naprawdę dumny, że razem z firmą LG możemy zaoferować naszym klientom ten przełomowy produkt – powiedział Christopher Norbye, wiceprezes wykonawczy i szef działu systemów wejściowych w Assa Abloy.

 

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1