Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-18

Defor zbuduje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycja rozpocznie się w III kwartale tego roku.

W Śremie, na terenie swojej siedziby, Defor zbuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe. W nowym budynku znajdować się będzie przede wszystkim hala laboratorium. Jak informuje firma, w laboratorium prowadzone będą badania klasyfikacyjne, materiałowe i wytrzymałościowe fasad, ale także okien. Defor wstawi tu komorę, która według firmy będzie największą certyfikowaną komorą badawczą w Polsce. Umożliwi ona badanie próbek konstrukcji fasad o wymiarach 10×10 metrów.

W nowym obiekcie znajdować się będą także biura działu BR oraz hala produkcji pomocniczej. Łączna powierzchnia budynku wyniesie 2 tys. mkw. Defor planuje oddać obiekt do użytku na początku przyszłego roku.

Wizualizacja nowego budynku.

Jeśli chodzi o ocenę handlową działalności, to minione pięć miesięcy tego roku firma zakończyła kilkuprocentowym wzrostem sprzedaży. Defor zakłada, że jeśli chodzi o wyniki na koniec tego roku, to będą one na podobnym poziomie co w roku 2020. Producent fasad realizuje duże projekty inwestycyjne, prowadzone one były zwykle bez większych problemów w minionym roku i w tym. Pandemia nie wpłynęła znacząco na ten segment budownictwa.

Zobacz również

Wielkie zmiany w AIB

Wielkie zmiany w AIB

AIB w pierwszym półroczu otworzyło nową fabrykę, zmieniło logotyp i utworzyło nowa markę AIB+. Planuje także uruchomienie nowej linii.

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM planuje wydać 100 mln euro na badania i rozwój. Połowę wydatków sfinansuje z linii kredytowej od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Grupa Schüco zamknęła rok 2020 z obrotami w wysokości 1,695 mld euro, co było nieznacznie gorszym wynikiem niż ten osiągnięty w 2019 roku. Okazuje się, że Polska odegrała kluczową rolę przy odnotowanych przez firmę wzrostach sprzedaży działu tworzyw sztucznych.

1