Nowe akwizycje na francuskim rynku

Red.: |Data publikacji:

Novoferm zakupił francuską grupę Manugestion, by umacniać swoją pozycję na francuskim rynku. Z kolei francuski oddział firmy Dormakaba zakończył akwizycję grupy Fermatic, dostawcy usług w zakresie automatyki do drzwi i bram.

Funkcjonująca w ramach grupy Manugestion firma Manuregion ma ugruntowaną pozycję na rynku francuskim. Specjalizuje się w montażu, konserwacji i naprawie bram przemysłowych oraz systemów przeładunkowych. Na rynku działa od 1989 roku i zatrudnia obecnie 120 osób w siedmiu lokalizacjach w północno-wschodniej Francji. Roczne obroty grupy szacowane są na około 25 milionów euro. Przedstawiciele firmy Novoferm podkreślają, że to przejęcie jest ważnym krokiem w dalszej ekspansji grupy.

Rainer Schackmann, dyrektor generalny Grupy Novoferm:

Dzięki integracji Manuregionu z Grupą Novoferm, będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać swoich klientów na północno-wschodnim rynku francuskim wszystkimi usługami związanymi z montażem, konserwacją i naprawą bram przemysłowych i systemów przeładunkowych. W ten sposób Novoferm stworzy idealne warunki do dalszego rozwoju i umocnienia swojej pozycji we Francji.

Również Dormakaba dokonała akwizycji we Francji. Tamtejszy oddział firmy zakończył formalnie przejęcie grupy Fermatic, dostawcy usług w zakresie automatycznych drzwi i bram we Francji. Fermatic działa głównie w budownictwie mieszkaniowym w północno-zachodniej Francji. Firma posiada dobrze wyszkolonych specjalistów i cieszy się dobrą opinią wśród dużej, tworzonej przez wiele lat bazy klientów. W centrali firmy w okolicach Paryża zatrudnionych jest około 190 osób. W roku obrotowym 2020/21 Fermatic osiągnął sprzedaż prawie 30 mln franków szwajcarskich (równowartość 28,42 mln euro).

Sabrina Soussan, dyrektor generalna firmy Dormakaba:

Dzięki przejęciu Fermatic i jego wysoce komplementarnemu portfolio możemy jeszcze bardziej wzmocnić naszą działalność usługową we Francji. Oprócz większej obecności na rynku w regionie Paryża, Normandii i Nantes, wspólna przyszłość oferuje również szeroki zakres możliwości sprzedaży krzyżowej w obszarze automatyki i elektronicznych systemów dostępu.

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1