Nowa organizacja branży osłonowej

Red.: |Data publikacji:

Na mapie organizacji branżowych w Polsce pojawił się nowy podmiot: Polska Rada Osłon Przeciwsłonecznych. Osłony to kolejny po Polskim Stowarzyszeniu Aluminium segment naszej branży, który postanowił samodzielnie zatroszczyć się o własne interesy.

Na początku marca w Warszawie odbyło się inauguracyjne spotkanie Polskiej Rady Osłon Przeciwsłonecznych. To nowa organizacja branżowa stawiająca sobie za cel integrację firm segmentu osłon i wspólne działania na rzecz budowania wśród konsumentów świadomości korzyści wynikających ze stosowania osłon. Założyciele PROP chcą przekonać, że osłony skutecznie ograniczają oddziaływanie promieniowania na budynki i chronią je przed przegrzaniem w lecie, a zimą przed niepotrzebnymi stratami ciepła. Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów użytkowania budynku oraz redukcja emisji CO2. Te funkcje doskonale wpisują się w europejską politykę Zielonego Ładu.

Polska Rada Osłon Przeciwsłonecznych chce aktywnie współpracować z instytucjami odpowiadającymi za realizowaną przez Polskę politykę energetyczną, resortami budownictwa, klimatu i ochrony środowiska, a także z organizacjami promującymi zielone budownictwo i inteligentne budynki. PROP chce mieć także wpływ na tworzenie unijnych regulacji dotyczących efektywności energetycznej. W tym celu planuje akces do European Solar-Shading Organization. ES-SO to działająca od 2005 r. organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli. Skupia profesjonalne stowarzyszenia firm zajmujących się produkcją osłon przeciwsłonecznych z 18 państw Unii Europejskiej. Do polskiej organizacji przystąpiły już firmy: Aluprof, Selt, Somfy, Skalmar, Isotra Polska, Dragon, Sigma Systemy Osłonowe, Nerli Gruppen Polska, Droma-Sunshade Experts, SizeFlex, Somfy, Dickson-Constant w Polsce oraz Serge Ferrari. Przewodniczącą Rady została Halina Rozpęda z opolskiej firmy Selt.

Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający i członek zarządu Somfy Polska, jeden z założycieli nowej organizacji powiedział na spotkaniu:

W obliczu dynamicznych zmian na rynku partnerska współpraca nabiera olbrzymiego znaczenia. Chcemy, aby Polska Rada Osłon Przeciwsłonecznych była prężną organizacją, wyznaczającą trendy na rynku. Przez wspólne działania biznesowe, projektowe i marketingowe będziemy wzmacniać naszą pozycję jako liderów branży.

 

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1