Nowa inwestycja Uniglassu

Red.: |Data publikacji:

Uniglass zbudował nową halę fabryczną w Łomży. Firma obecnie jest w trakcie wyposażania budynku w maszyny i urządzenia do produkcji szkła.

Uniglass w Łomży inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych. W nowo zbudowanej hali jeszcze w tym sezonie zostanie zainstalowany sprzęt, dzięki któremu przedsiębiorstwo osiągnie wysoki stopień automatyzacji, wzrośnie wydajność, a także w przyszłości spadną koszty produkcji.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na skorzystanie z oferty firmy Glaston. Do produkcji elementów fasadowych wybrana została linia B’Jumbo. Jest to rozwiązanie przeznaczone także do wytwarzania zespoleń o bardzo dużych rozmiarach. Do nowego zakładu trafi też linia B’Vario 270, również linia do produkcji szyb zespolonych., która jest indywidualnie konfigurowana.

Producent z Łomży na razie nie udziela informacji na temat szczegółów nowej inwestycji ze względu na to, że jest jeszcze nie skończona. Nowe linie zostaną dostarczone do fabryki w III i w IV kwartale tego roku. Uniglass działa na rynku od 2001 r. Firma specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu wielkogabarytowych szyb fasadowych. W starym, działającym zakładzie produkcyjnym stoją maszyny Glastonu, a także firm Hegla czy Bystronic.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1