Nowa inwestycja Uniglassu

Autor: |Data publikacji:

Uniglass zbudował nową halę fabryczną w Łomży. Firma obecnie jest w trakcie wyposażania budynku w maszyny i urządzenia do produkcji szkła.

Uniglass w Łomży inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych. W nowo zbudowanej hali jeszcze w tym sezonie zostanie zainstalowany sprzęt, dzięki któremu przedsiębiorstwo osiągnie wysoki stopień automatyzacji, wzrośnie wydajność, a także w przyszłości spadną koszty produkcji.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na skorzystanie z oferty firmy Glaston. Do produkcji elementów fasadowych wybrana została linia B’Jumbo. Jest to rozwiązanie przeznaczone także do wytwarzania zespoleń o bardzo dużych rozmiarach. Do nowego zakładu trafi też linia B’Vario 270, również linia do produkcji szyb zespolonych., która jest indywidualnie konfigurowana.

Producent z Łomży na razie nie udziela informacji na temat szczegółów nowej inwestycji ze względu na to, że jest jeszcze nie skończona. Nowe linie zostaną dostarczone do fabryki w III i w IV kwartale tego roku. Uniglass działa na rynku od 2001 r. Firma specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu wielkogabarytowych szyb fasadowych. W starym, działającym zakładzie produkcyjnym stoją maszyny Glastonu, a także firm Hegla czy Bystronic.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1