Nowa inwestycja Uniglassu

Red.: |Data publikacji:

Uniglass zbudował nową halę fabryczną w Łomży. Firma obecnie jest w trakcie wyposażania budynku w maszyny i urządzenia do produkcji szkła.

Uniglass w Łomży inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych. W nowo zbudowanej hali jeszcze w tym sezonie zostanie zainstalowany sprzęt, dzięki któremu przedsiębiorstwo osiągnie wysoki stopień automatyzacji, wzrośnie wydajność, a także w przyszłości spadną koszty produkcji.

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na skorzystanie z oferty firmy Glaston. Do produkcji elementów fasadowych wybrana została linia B’Jumbo. Jest to rozwiązanie przeznaczone także do wytwarzania zespoleń o bardzo dużych rozmiarach. Do nowego zakładu trafi też linia B’Vario 270, również linia do produkcji szyb zespolonych., która jest indywidualnie konfigurowana.

Producent z Łomży na razie nie udziela informacji na temat szczegółów nowej inwestycji ze względu na to, że jest jeszcze nie skończona. Nowe linie zostaną dostarczone do fabryki w III i w IV kwartale tego roku. Uniglass działa na rynku od 2001 r. Firma specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu wielkogabarytowych szyb fasadowych. W starym, działającym zakładzie produkcyjnym stoją maszyny Glastonu, a także firm Hegla czy Bystronic.

Zobacz również

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

W lipcu tego roku kilku systemodawców profili z PCW w ramach konsultacji publicznych zgłosiło swoje opinie dotyczące projektu wprowadzenia zmian w dyrektywnie RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

Nastroje w branży w niewielkim stopniu, ale się poprawiają. Przedstawiciele dużych firm stolarkowych oceniają, że stopniowo wraca popyt na oferowane przez nich produkty.

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Toolex to targi branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki. Wystawa odbędzie się po raz 15. w Katowicach na początku października.

1