Novoferm planuje wzrost sprzedaży w Europie

Red.: |Data publikacji:

Spółka Sanwa Holdings Corporations podała wyniki z roku fiskalnego. Przychody wyniosły 3,7 mld dolarów i były wyższe w stosunku do roku ubiegłego o 6,3 proc. Japońska firma jest w 100 proc. właścicielem Novoferm Group.

Spółka matka, do której należy Novoferm Group, a więc także Novoferm Polska podliczyła, że przychody w roku fiskalnym kończącym się w 31 marca ubiegłego roku były wyższe o 6,3 proc. Jest to kwota 3,7 mld dolarów (USD), natomiast zysk przed opodatkowaniem wyniósł 273 mld dolarów i był wyższy o 7,5 proc.

W Europie Sanwa Group planuje na rok 2019 przychód w wysokości 585 mln euro, przy zysku operacyjnym 30 mln euro. Natomiast w roku 2020 planowany jest wzrost przychodów do 612 mln euro i zysku operacyjnego do 36 mln euro. Jeśli chodzi o prognozy dotyczące Polski, to spółka ich nie publikuje. Novoferm Polska podaje za to przychód za rok 2018, który był w wysokości 48,7 mln zł.

Producent bram i drzwi w Niemczech rozpoczął także ostatnio współpracę w firmą Kiwi, dostawcą systemów cyfrowej kontroli dostępu do drzwi. Novoferm planuje wdrożenie nowoczesnych rozwiązań na początku w bramach do garaży zbiorczych i podziemnych. Kolejnym produktem na rynku, który będzie wyposażony w systemy zamknięć typu smart od Kiwi, to stalowe drzwi. Będą one dostępny w sprzedaży na rynku niemieckim w połowie 2020 r.

Tomasz Chmielewski z Novoferm Polska komentuje:
Na chwilę obecną nie ma jeszcze w pełni wdrożonych rozwiązań KIWI z naszymi produktami. Ze względu na nowoczesny charakter produktów KIWI i trendy rynkowe Novoferm Polska wdroży te rozwiązania tak szybko jak to będzie możliwe również na rynku polskim.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1