Novoferm inwestuje w rampy i ich serwis

Red.: |Data publikacji:

Czołowy niemiecki producent bram i drzwi stalowych, firma Novoferm, kończy rozbudowę swojego zakładu w Wykrotach koło Bolesławca. Zakład działa od 2002 roku w podstrefie Kamiennogórskiej SSE Małej Przedsiębiorczości, zaczynając od produkcji drzwi stalowych. Od roku 2017 produkowane są tu również rampy przeładunkowe.

W ubiegłym roku firma zdecydowała się na inwestycję w nową halę i moce produkcyjne. W nowo wybudowanym budynku trwają obecnie prace instalacyjne, a jeszcze w lutym staną tu pierwsze maszyny. Docelowo funkcjonować tu będzie zautomatyzowana linia produkcyjna, wytwarzająca rampy przeładunkowe. Ma być ona odpowiedzią na rosnący popyt na produkty i systemy przeładunkowe Novofermu z rynku magazynowego. Zatrudnienie zwiększy się o 50 pracowników, a pod koniec roku ich liczba powinna przekroczyć 200.

W minionym sezonie uwaga kierownictwa polskiego oddziału Novofermu skupiona była na organizacji serwisu firmowego. Obecnie na terenie Polski firma dysponuje własnymi ekipami serwisowymi w Poznaniu, Warszawie i Katowicach. Współpracuje również z 25 ekipami partnerskimi, które świadczą usługi serwisowe w całym kraju przez 7 dni w tygodniu, 24 godz. na dobę. W przyszłości firma planuje zajmować się serwisem bram i systemów przeładunkowych także innych producentów. W planach firmy na rok 2022 jest również mocniejsze wejście na rynek drzwi stalowych, dla którego opracowano tu kilka ciekawych propozycji, dostosowanych do polskiego klienta.

Firma Novoferm powstała w 1955 roku. Obecnie zatrudnia ponad 2000 pracowników i jest jednym z największych dostawców drzwi, bram garażowych, ościeżnic i napędów do budownictwa prywatnego, komercyjnego i przemysłowego. Zakłady produkcyjne znajdują się w Europie Zachodniej i Azji, a produkty docierają do wielu krajów na całym świecie. Od października 2003 roku Novoferm Door należy do japońskiej grupy Sanwa Shutter, której roczne przychody przekraczają 3 mld. USD.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1