Novoferm inwestuje bo rośnie popyt na rampy przeładunkowe

Red.: |Data publikacji:

Novoferm zdecydował się na inwestycje w moce produkcyjne. Firma wkrótce rozpocznie budowę w swojej siedzibie w Wykrotach.

Zakład Novofermu w Wykrotach na Dolnym Śląsku będzie rozbudowywany. Firma chce dodać nową powierzchnię produkcyjną, na której wytwarzane będą rampy przeładunkowe. Przygotowania do inwestycji trwają. W najbliższych dniach spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Na nowej powierzchni zainstalowana zostanie zautomatyzowana linia produkcyjna. Przedsiębiorstwo planuje zatrudnić dodatkowych 50 osób. W przyszłym roku łączna liczba pracowników w zakładzie w Wykrotach powinna wynieść 200 osób.

W Wykrotach wytwarzane są rampy przeładunkowe od 2017 r. Novoferm podjął decyzję o rozbudowie ze względu na obecny duży i rosnący popyt na rampy i systemy przeładunkowe. Natomiast w tym zakładzie produkcyjnym, który działa od 2007 r. , od początku wytwarzane są drzwi profilowe ze stali i aluminium, głównie przeciwpożarowe.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1