Novoferm inwestuje bo rośnie popyt na rampy przeładunkowe

Red.: |Data publikacji:

Novoferm zdecydował się na inwestycje w moce produkcyjne. Firma wkrótce rozpocznie budowę w swojej siedzibie w Wykrotach.

Zakład Novofermu w Wykrotach na Dolnym Śląsku będzie rozbudowywany. Firma chce dodać nową powierzchnię produkcyjną, na której wytwarzane będą rampy przeładunkowe. Przygotowania do inwestycji trwają. W najbliższych dniach spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Na nowej powierzchni zainstalowana zostanie zautomatyzowana linia produkcyjna. Przedsiębiorstwo planuje zatrudnić dodatkowych 50 osób. W przyszłym roku łączna liczba pracowników w zakładzie w Wykrotach powinna wynieść 200 osób.

W Wykrotach wytwarzane są rampy przeładunkowe od 2017 r. Novoferm podjął decyzję o rozbudowie ze względu na obecny duży i rosnący popyt na rampy i systemy przeładunkowe. Natomiast w tym zakładzie produkcyjnym, który działa od 2007 r. , od początku wytwarzane są drzwi profilowe ze stali i aluminium, głównie przeciwpożarowe.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1