Novoferm inwestuje bo rośnie popyt na rampy przeładunkowe

Red.: |Data publikacji:

Novoferm zdecydował się na inwestycje w moce produkcyjne. Firma wkrótce rozpocznie budowę w swojej siedzibie w Wykrotach.

Zakład Novofermu w Wykrotach na Dolnym Śląsku będzie rozbudowywany. Firma chce dodać nową powierzchnię produkcyjną, na której wytwarzane będą rampy przeładunkowe. Przygotowania do inwestycji trwają. W najbliższych dniach spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Na nowej powierzchni zainstalowana zostanie zautomatyzowana linia produkcyjna. Przedsiębiorstwo planuje zatrudnić dodatkowych 50 osób. W przyszłym roku łączna liczba pracowników w zakładzie w Wykrotach powinna wynieść 200 osób.

W Wykrotach wytwarzane są rampy przeładunkowe od 2017 r. Novoferm podjął decyzję o rozbudowie ze względu na obecny duży i rosnący popyt na rampy i systemy przeładunkowe. Natomiast w tym zakładzie produkcyjnym, który działa od 2007 r. , od początku wytwarzane są drzwi profilowe ze stali i aluminium, głównie przeciwpożarowe.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1