Novoferm inwestuje bo rośnie popyt na rampy przeładunkowe

Red.: |Data publikacji:

Novoferm zdecydował się na inwestycje w moce produkcyjne. Firma wkrótce rozpocznie budowę w swojej siedzibie w Wykrotach.

Zakład Novofermu w Wykrotach na Dolnym Śląsku będzie rozbudowywany. Firma chce dodać nową powierzchnię produkcyjną, na której wytwarzane będą rampy przeładunkowe. Przygotowania do inwestycji trwają. W najbliższych dniach spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Na nowej powierzchni zainstalowana zostanie zautomatyzowana linia produkcyjna. Przedsiębiorstwo planuje zatrudnić dodatkowych 50 osób. W przyszłym roku łączna liczba pracowników w zakładzie w Wykrotach powinna wynieść 200 osób.

W Wykrotach wytwarzane są rampy przeładunkowe od 2017 r. Novoferm podjął decyzję o rozbudowie ze względu na obecny duży i rosnący popyt na rampy i systemy przeładunkowe. Natomiast w tym zakładzie produkcyjnym, który działa od 2007 r. , od początku wytwarzane są drzwi profilowe ze stali i aluminium, głównie przeciwpożarowe.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1