NorDan zwiększy wydajność produkcji

Red.: |Data publikacji:

NorDan inwestuje w zakładach produkcyjnych w Polsce. Firma wyposażyła je w system informatyczny, który wpłynie na zwiększenie wydajności.

W wielkopolskich zakładach NorDanu w Powodowie i Wolsztynie zainstalowany został system CMMS (Computerised Maintenance Management System), który wpłynie na zwiększenie wydajności produkcji. Nowy system przyczyni się m.in. do zmniejszenia liczby awarii, co wpłynie również na niższe koszty i efektywniejsze użycie maszyn i urządzeń. To także usprawnienie komunikacji w firmie, szczególnie między działem technicznym a produkcją i z pracownikami utrzymania ruchu. W ten sposób uda się skrócić czas rekcji na przestoje, a usuwanie awarii będzie szybsze.

Dzięki inwestycji w nowy system zwiększy się także efektywność magazynowania. To m.in. utrzymanie optymalnych stanów magazynowych i skrócenie czasu poszukiwania elementów. Inwestycja NorDanu to realizacja idei przemysłu 4.0. Dostawcą systemu jest firma Queris, która informuje, że dzięki CMMS producent stolarki ma większe możliwości optymalizacji kosztów utrzymania parku maszynowego.

NorDan to jeden z większych wytwórców stolarki w naszym kraju, który dostarcza produkty głównie do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajów bałtyckich. W 2022 r. obroty firmy przekroczyły 715 mln zł, to wzrost o 33 proc. w stosunku do roku 2021. Producent należy do norweskiej Grupy NorDan.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1