Niższa wartość zamówień w Mercorze

Red.: |Data publikacji:

Mercor poinformował o wartości zamówień pozyskanych w kwietniu 2023 r. W tym miesiącu klienci złożyli zamówienia o niższej wartości, niż w roku ubiegłym.

Grupa Mercor z Gdańska poinformowała, że w kwietniu zebrała zamówienia o wartości ok. 40,8 mln zł. W roku ubiegłym, w analogicznym okresie, była to wartość 49,8 mln zł, co oznacza, że w tym roku spółka zebrała zamówienia o wartości niższej o 18 proc. Z kolei od początku listopada 2022 r. do końca kwietnia 2023 r. Mercor zebrał zamówienia w kwocie 298,7 mln zł wobec 274,8 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej. Tu widać wzrost w wartości zamówień, jest on na poziomie 9 proc.

W kwietniu po raz pierwszy od dawna spółka odnotowała niższą wartość zamówień w porównaniu do roku ubiegłego. Mimo pogarszającej się koniunktury na rynku budowlanym, firma otrzymywała zamówienia na swoje produkty i usługi o rosnącej wartości w stosunku do roku ubiegłego aż do marca. Jednak zarząd spółki tłumaczył, że Mercor oferuje produkty i rozwiązania, które zwykle zamawiane są na końcu realizacji inwestycji. Dlatego firma odczuwa zmianę w koniunkturze na rynku budowlanym z opóźnieniem w stosunku np. do producentów okien.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1