Niemiecki producent uratowany przed upadkiem

Red.: |Data publikacji:

Firma Bayerwald z siedzibą w Neukirchen vorm Wald w Bawarii od 1 maja 2020 r. stanie się częścią koncernu Bachl. Uratuje to firmę przed upadłością, którą firma ogłosiła w lutym tego roku, a więc jeszcze przed obecną pandemią.

Negocjacje w sprawie przejęcia aktywów Bayerwald udało się zakończyć w błyskawicznym tempie – raptem 6 tygodni po ogłoszeniu upadłości (więcej o upadłości firmy pisaliśmy TUTAJ). Jak podkreślają strony, jest to zasługa zarówno syndyka masy upadłościowej, przedstawicieli koncernu Bachl GmbH & Co. KG , jak i właściciela nieruchomości, w których działała firma. Gdyby nie zgoda tego ostatniego, produkcja nie mogłaby być kontynuowana w dotychczasowej lokalizacji.

Koncern Bachl posiada 30-letnie doświadczenie w produkcji okien i drzwi. Należąca do grupy firma Karl Bachl Fenster- und Türenwerk produkuje stolarkę aluminiową, PCW oraz drewnianą. Dlatego, jak podkreślają strony, przejęcie Bayerwald przyniesie dużo korzyści obu stronom i poprawi pozycję rynkową w sektorze stolarki otworowej.

Bayerwald zapewnia, że pomimo trudnej sytuacji rynkowej związanej z koronawirusem, produkcja w zakładzie firmy była wydajna i zamówienia klientów są na bieżąco realizowane. Nawet przejściowe problemy związane z nieobecnością czeskich pracowników zakładu nie spowodowały zawirowań produkcyjnych, gdyż pozostała część załogi wykonywała pracę w nadgodzinach.

Bayerwald to dość duży producent okien i drzwi, jeden z największych pracodawców w regionie (zatrudnia ok. 350 osób). Roczna produkcja Bayerwald wynosi około 80 tys. okien oraz 8 tys. drzwi. Obroty firmy wyniosły w ostatnim roku około 40 milionów euro, co plasuje ją w pierwszej dwudziestce niemieckich producentów. Jak wynika z informacji ze strony internetowej przedsiębiorstwa, firma ma blisko 450 partnerów handlowych w Niemczech, ale też w Szwajcarii, Austrii, Francji i we Włoszech.

Zobacz również

Kraje unijne mogą więcej – nowa dyrektywa EPBD

Kraje unijne mogą więcej – nowa dyrektywa EPBD

Rada Unii Europejskiej ostatecznie zatwierdziła 12 kwietnia nową wersję dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej budynków (EPBD).

Okno-Pol, Yawal i Krispol z nowymi showroomami

Okno-Pol, Yawal i Krispol z nowymi showroomami

Branża informuje o otwarciach kolejnych showroomów, tym razem są to Yawal, Okno-Pol i Krispol, którzy w SoMe pochwalili się nowymi salonami.

Napędy do stolarki i osłon pod kontrolą Unii Europejskiej

Napędy do stolarki i osłon pod kontrolą Unii Europejskiej

Unia Europejska podejmuje kolejne działania związane z energooszczędnością budynków. Już od 9 maja 2025 r. wejdzie z życie odpowiednie rozporządzenie.

1