Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

W analizie Branchenradar.com podkreśla, że poziom wyzwań i problemów, z jakimi zmagali się producenci zewnętrznych drzwi wejściowych w ubiegłym sezonie w Niemczech był ogromny. Nie dość, że nie udało się utrzymać popytu z 2021 roku, to na dodatek wzrosły ceny w zasadzie we wszystkich grupach materiałowych wykorzystywanych do produkcji drzwi.

1_Drzwi zewnętrzne Premium Vetrex. Fot. Vetrex

U naszych zachodnich sąsiadów popyt na zewnętrzne drzwi wejściowe spadł w 2022 roku o 2 proc., a gdyby nie podwyżki cen produktów, nie udałoby się utrzymać wzrostów sprzedaży pod względem wartościowym. Ceny drzwi zostały podniesione średnio o niemal 8 proc., dzięki czemu wyniki z ubiegłego sezonu prezentują się korzystnie. Według analizy przychody producentów zewnętrznych drzwi wejściowych wzrosły o 5,7 proc. w porównaniu z rokiem 2021 do poziomu ok 606 mln euro. Najdynamiczniejsze wzrosty odnotowano w produktach w klasach bezpieczeństwa RC1 i RC2 (+7 proc.).

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1