Nie ma bankructw w budownictwie

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-26

Firmy w Polsce po obostrzeniach pandemicznych stosunkowo dobrze sobie radzą na rynku. Tak wynika z analizy na temat niewypłacalności wśród przedsiębiorstw przygotowanej przez KUKE.

KUKE podsumowało dane na temat niewypłacalności firm w maju w Polsce. Jak oceniają analitycy, dane wprowadzają powiew optymizmu. Upadłość ogłosiło 29 firm, to mniej o 21,6 proc. w stosunku do kwietnia tego roku i aż o 40 proc. mniej w porównaniu do maja 2020 r. Restrukturyzację ogłosiło 120 podmiotów, co oznacza spadek o 28,1 proc. w stosunku do kwietnia, jednak jest to wzrost o 224,3 proc. w porównaniu do maja 2020 r.

KUKE analizuje również dane w poszczególnych sektorach gospodarki. Jeśli chodzi o budownictwo, to wskaźnik upadłości spadał – w maju wyniósł 0,69 w porównaniu do 0,77 w kwietniu. Ten wskaźnik w maju 2020 wynosił 1,27. Natomiast wskaźnik rozpoczętych restrukturyzacji wzrósł o ponad 100 proc. w porównaniu z majem w roku ubiegłym. Analitycy podkreślają jednak, że po raz pierwszy od dłuższego czasu w budownictwie w maju tego roku nie zanotowano bankructwa.

KUKE opracowało informację na podstawie danych zawartych w majowym Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1