Nice wydaje 285 mln dolarów na ekspansję w USA

Red.: RK |Data publikacji: 2021-10-13

Nice, globalny producent rozwiązań automatyki obiektowej, właściciel marki Fibaro, przejął za 285 mln USD firmę Nortek Security & Control LLC. Jest to wiodący w USA producent technologii dla sektora security, automatyki domowej, rozrywki audiowizualnej, kontroli dostępu, zdrowia i systemów sztucznej inteligencji (AI) dla amerykańskiego rynku budynków mieszkaniowych i komercyjnych. 

Dzięki temu przejęciu Nice rozszerza swoje portfolio o produkty strategicznych, nagradzanych marek, w tym 2GIG®, ELAN®, Linear®, MightyMule®, Proficient®, SpeakerCraft®, Gefen®, Xantech®, Panamax®, Furman®, numera® oraz IntelliVision®. Posunięcie to znacząco wzmacnia obecność Nice na rynku północnoamerykańskim i podwaja zdolności badawczo-rozwojowe firmy dla dalszego przyspieszenia innowacji i ekspansji zintegrowanych rozwiązań. Zwiększy w ten sposób także bazę klientów na szybko rozwijającym się rynku amerykańskim.

Lauro Buoro, prezes i założyciel Nice:

To przejęcie wzmacnia nasze silne zaangażowanie w Ameryce Północnej i znacznie rozszerza nasz globalny zasięg. Nice zatrudnia obecnie ponad 3000 osób na pięciu kontynentach, reprezentując najróżniejsze środowiska i kultury, posiada 16 centrów badawczo-rozwojowych i zakładów produkcyjnych obsługujących partnerów i klientów w ponad 100 krajach

Roberto Griffa, dyrektor generalny Nice, dodał:

Dzięki rosnącemu portfolio produktów i dodatkowym zasobom umożliwiającym rozwój produktów w przyszłości, Nice wznosi się na wyższy poziom jako globalny dostawca najbardziej kompleksowego, zintegrowanego ekosystemu produktów dla gospodarstw domowych i przemysłu oraz rozszerza możliwości biznesowe w kierunku sztucznej inteligencji i ochrony zdrowia z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Przez cały 2022 rok obie firmy będą pracowały na dotychczas obowiązujących zasadach, jednakże północnoamerykański oddział Nice natychmiast rozpocznie współpracę z zespołem Nortek Security & Control w zakresie uspójnienia portfolio i działań w kierunku pełnej integracji w 2023 roku.

W Ameryce Północnej Nice, oprócz dobrze znanych rozwiązań dla bram, drzwi, osłon przeciwsłonecznych i inteligentnych zabezpieczeń, oferuje również rozwiązania firm Abode i HySecurity. Przejęcie Nortek Security & Control zwiększa zasięg firmy i skaluje wzrost poprzez wykorzystanie istniejących kanałów dystrybucji Nice oraz Nortek. Klienci obu organizacji skorzystają na usprawnionej komunikacji pomiędzy markami, a z czasem będą mieli dostęp do szerszego portfolio zintegrowanych rozwiązań.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1